جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ,24 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس:
دو فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید/خیرین پیشگام در مدرسه سازی
 
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: دو فضای آموزشی خیر ساخت در نصرت آباد و سرباز افتتاح و به بهره برداری رسید.
علیرضا راشکی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: طی روزهای اخیر یک مدرسه متناسب با اقیلم «توپی کلاس» در روستای عشایری واویلا از توابع نصرت آباد با مشارکت خیریه همیاران نوا افتتاح و به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: این واحد آموزشی با زیربنای 34 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 250 میلیون ریال با مشارکت خیریه همیاران نوا آماده بهره برداری شده است.
وی اضافه کرد: این فضاهای آموزشی با استفاده از مصالح مقاوم و سبک و با رویکرد متناسب سازی مدرسه  با بافت سکونتی بومی و اقلیمی احداث می شود و در برابر زلزله و آتش سوزی ایمن هستند.
این مسئول تصریح کرد: سرعت، زیبایی، استحکام ، مقرون به صرفه بوده به گونه ای که ساخت این نوع مدارس با ویژگی شاخص یک کلاس استاندارد و در خور شان دانش آموز مهمترین هدف این طرح جایگزینی است که ما می توانیم آن را الگویی برای سایر دستگاه های اجرایی کنیم.
وی گفت: طی این مدت مدرسه 6 کلاسه خیری مريم ميرزا خانى نیز در روستاى ايتک شهرستان سربازبا همت انجمن حامی افتتاح و به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه موسسه انجمن حامى به يادبود بانو مريم ميرزاخانى این واحد آموزشی را احداث کرده است، بیان کرد: این واحد آموزشی با ٦ كلاس درس و زیر بنای ۴۰۲ متر مربع احداث شده و با افتتاح این مدرسه ٢٧٠ دانش آموز دختر و پسر روستای ایتک در شهرستان سرباز از این پس در فضایی استاندارد مشغول به تحصیل خواهند شد.
راشکی در پایان گفت:  سیستان و بلوچستان با توجه به پراکندگی جمعیتی که دارد، نیازمند احداث فضاهای آموزشی بسیاری است که در این میان نیازمند نقش آفرینی خیرین مدرسه ساز می باشیم و خوشبختانه در سالهای اخیر ورود خوبی را از سوی خیرین مدرسه ساز در نقاط مختلف استان شاهد می باشیم.
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۳۸۵


ارسال