چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
عضو شورای اسلامی شهر خاش:
گل و گیاه در نشاط و شادابی شهروندان بسیار موثر است/ راه اندازی نخستین گلخانه گل های تزئینی در شهرستان خاش
 
عضو شورای اسلامی شهر خاش گفت: گل و گیاه در نشاط و شادابی شهروندان بسیار موثر است و در این راستا نخستین گلخانه گل های تزئینی خاش به همت جمعی از جوانان فارغ التحصیل رشته کشاورزی راه اندازی شده است.
به گزارش عصرهامون؛ خدایار ریگی ماریشان در گفت و گو با تفتان ما اظهار کرد: نخستین گلخانه گل های تزئینی شهرستان خاش در آستانه هفته درختکاری آغاز به کار کرد که تعدادی از فارغ التحصیلان بومی رشته های کشاورزی در این مکان مشغول به کار شده اند.

وی با بیان اینکه پرورش گل‌های تزئینی می‌تواند سبب رونق اقتصادی و اشتغال جوانان شود، تصریح کرد: ایجاد گلخانه‌های جدید به منظور تولید گل‌های تزئینی می‌تواند باعث اشتغال زایی و رونق اقتصادی شهر خاش شود.

ریگی ماریشان افزود: تولید گل و گیاه یکی از مشاغل پرسود در دنیا است اما متاسفانه در ایران به آن اهمیت کمتری داده شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: کشور ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی و دارا بودن  تابش مناسب نور آفتاب، شرایط بسیار مناسبی برای تولید و پرورش انواع گونه‌های گیاهی دارد که باید از این ظرفیت خدادادی نهایت بهره را ببریم.

عضو شورای اسلامی شهر خاش یادآور شد: در شرایطی که بسیاری از شهرها از تولید گل‌های زینتی از جمله «گل رز» درآمدهای زیادی دارند اما شهروندان شهرستان خاش نتوانسته اند به این بازار ورود پیدا کنند.
 

 
وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از فارغ التحصیلان رشته‌های کشاورزی شهرستان خاش بیکار هستند، گفت: این فارغ التحصیلان می توانند با راه اندازی گلخانه های تزئینی و حمایت اداره کار و رفاه امور اجتماعی برای خود کار و کاسبی راه اندازی کنند.
 
ریگی ماریشان  ادامه داد: در این راستا آمادگی داریم تا با حمایت از  پرورش دهندگان موفق گل در شهر، نسبت به ایجاد گلخانه‌های  به منظور پرورش، فروش انواع گونه‌های گیاهی اقدام کنیم تا علاوه بر رونق اقتصادی، بخشی از مشکل فارغ التحصیلان رشته‌های کشاورزی را نیز مرتفع کنیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در آستانه سال جدید، تصریح کرد: عملیات رنگ آمیزی جداول خیابان های اصلی در راستای استقبال از ایام نوروز و پاکسازی سطح شهر با هدف حذف آلودگی های بصری، ایجاد زیبایی های منظر شهری و تامین رفاه و آسایش روحی روانی شهروندان  در سطح شهر خاش اجرا شد.
 
ریگی ماریشان با تاکید بر اهمیت خدمات رسانی به شهروندان در سطح شهر،  اذعان کرد: عملیات رنگ آمیزی جداول در خیابانهای اصلی ورودی شهر و امام خمینی(ره) غربی انجام شد و عملیات بهسازی و رنگ آمیزی جداول تا آخرین ساعات سال جاری ادامه خواهد داشت تا میهمانان نوروزی خاطره خوشی از شهر خاش  داشته باشند.

وی اظهار کرد: فعالیتهای خدماتی  جهت استقبال از سال نو، به منظور ایجاد چهره زیبای شهری و زدودن آلودگی های بصری اکیپ فعال واحد تاسیسات  اقدام به رنگ آمیزی جداول در خیابانهای سطح شهر آغاز به کار کردند.
 
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۵۲۴
مرجع : تفتان ما


ارسال