چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
پس از انتشار گزارش " کمبود سوخت و صف های طولانی بنزین صدای مردم جنوب شرق کشور را در آورد " و پیگیری خبرنگار تفتان ما در این خصوص، کوروش بالادست مدیر شرکت نفت ناحیه زاهدان و محمداکبر چاکرزهی فرماندار خاش از جایگاه های سوخت بازدید و مشکل را رفع کرد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، چندروز اخیر صف های بنزین در شهرستان خاش طولانی شده و سبب گلایه و اعتراض بسیاری از شهروندان شده بود که این سوژه در دست پیگیری این پایگاه خبری تحلیلی قرار گرفت.

کاهش 30 درصدی نیروی انسانی در شرکت نفت سیستان و بلوچستان یک دغدغه جدی است
کوروش بالادست مدیر شرکت نفت ناحیه زاهدان در حاشیه بازدید از جایگاه های سوخت خاش، در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بیان اینکه مهمترین دغدغه مسئولان شرکت نفت حل معضل صفوف بنزین در شهرستان های استان است، اظهار کرد: مردم محروم و مرزدار سیستان و بلوچستان قاچاقچی نیستند و معتقد هستیم که به مسائل اشتغالزایی و افزایش شاخص های تولید کمک کنیم تا سوخت به تمامی اقشار جامعه برسد و مردم به حق خود برسند.

وی تصریح کرد: کاهش 30 درصدی نیروی انسانی در استان یک دغدغه جدی است که با این کمبود نتوانسته ایم به طور شایسته مشکلات را رفع کنیم.
 

 
بالادست گفت: سهمیه دوبرابری جایگاههای سوختی مورد توجه است که با پشتیبانی گرفتن از سایر شهرستانها و با نظارت دقیق تر تلاش می کنیم عملکرد جایگاهها را زیرنظر بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: با انجام کار کارشناسی شده و تشکیل اکیپ های نظارتی، نصب دوربین های آی پی دار در جایگاهها با هدف کنترل آنی عملکرد جایگاهها و خواندن پلاک خودروها و شبانه روزی کردن فعالیت حداقل دو جایگاه در کوتاه و میان و بلند مدت می توانیم به کاهش مشکلات کمک کنیم.

جمع آوری کارت های سوخت غیر مجاز تنها راه، حل مشکل سوخت است
فرماندار شهرستان خاش نیز در ادامه این بازدید در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: دغدغه مهم شهروندان و مسئولان خاش وجود صف های طویل بنزین علیرغم بالا بودن سهمیه شهرستان است.

محمد اکبر چاکرزهی گفت: وجود کارت های فراوان سوخت و قیمت بالای این فرآورده در مرز عاملی مهم بوده که سبب تشکیل صف های طولانی شده و گلایه مندی های فراوانی را در شهرستان ایجاد کرده است.
 

 
وی تصریح کرد: در شهرستان خاش اجرای طرح کدینگ جوابگو و کارساز نیست و جمع آوری کارت های سوخت غیر که با پلاک شهرستان های دیگر هستند و نیز تفکیک و جداسازی خودروها و تقسیم آنها در جایگاههای مختلف تا حد زیادی می تواند به کاهش مشکلات کمک کند.

چاکرزهی با بیان اینکه معضل صف های طولانی بنزین در دو ماه اخیر در شهرستان خاش شکل گرفته که به بحران تبدیل شده است، ادامه داد: این مسئله به قاچاق سوخت شماری اندک برمی گردد که با توجه به شرایط خاص مرزی به مردم آسیب وارد کرده اند.

فرماندار شهرستان خاش افزود: برخی از جایگاه داران هم با سوءاستفاده از شرایط باعث افزایش مشکلات شده اند که باید در این مسئله برنامه ای منسجم داشته باشیم و شرایط به حالت قبل از دو ماه اخیر باز گردد.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه ها باید با همه توان و انرژی در راستای کنترل اوضاع به شرکت نفت کمک کنند، خاطرنشان کرد: چنانچه بحران ادامه پیدا کند جایگاههای ضعیف و کم کار و متخلف را تعطیل می کنیم.
 

 
چاکرزهی با بیان اینکه جایگاه داران موظف هستند تنها به خودروهای که کارت سوخت متعلق به آنهاست بنزین بدهند، یادآور شد: همه مالکان و کارکنان جایگاههای سوختی باید خودروها را کنترل کنند که در روز یکبار سوخت بزنند و از ازدحام در صف بنزین پیشگیری شود.

وی ادامه داد: شایسته نیست مردم به دلیل چند لیتر سوخت در عذاب باشند و عده ای سودجو با اعصاب مردم بازی کنند لذا در این موضوع انتظار داریم جایگاه داران با قوت اوضاع را مدیریت کنند.

رئیس کمیسیون سوخت شهرستان خاش اظهار کرد: کار توزیع سوخت از ساعت هفت صبح تا 22 شب باید مدیریت شود تا مردم و مسافران بتوانند به نحو شایسته سوخت مورد نیاز خودروهای خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/3028

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۵۲۸
مرجع : تفتان ما


ارسال