دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده مردم شهرستان خاش و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید شرایط اسکان دائمی زلزله زدگان غرب کشور را فراهم کند و نباید کمک به زلزله زدگان غرب کشور به فراموشی سپرده شود.
به گزارش عصرهامون، علی کرد در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بیان اینکه زلزله غرب کشور حادثه بسیار بزرگی بود، اظهار کرد: مردم ایران اسلامی در نقاط مختلف کشور به کمک زلزله زدگان رفتند و سبب شد که آلام مردم تسکین پیدا کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون بارش باران و سرما مشکلات زیادی را برای زلزله زدگان ایجاد کرده است، تصریح کرد: دولت تنها در همان روزهای نخست زلزله یکسری اقدامات را انجام داد اما در حال حاضر که نیاز به کمک بیشتری در این مناطق دارند نه خبری از مسئولان و نه از چهره ها و سلبریتی هاست.

کرد ادامه داد: با توجه به اینکه کمک های زیادی توسط هنرمندان و ورزشکاران یا همان سلبریتی ها برای مردم زلزله زده جمع آوری شد اما این کمک ها در بین حادثه دیدگان توزیع نشده و در حال حاضر هیچ ردپایی از این کمک ها دیده نمی شود.

وی با بیان اینکه ضعف نظارت بر جمع آوری کمک های مردمی بزرگترین معضل در مواقع بحرانی است، گفت: اگر کمک های مردمی در بین حادثه دیدگان توزیع نشود بدون شک اعتماد مردم از این کمک ها سلب خواهد شد و مردم دچار تردید می شوند.

نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید در مواقع حساس و بحرانی تنها دو نهاد رسمی کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کمک های مردمی را جمع آوری کنند چرا که سلبریتی ها اگر دلسوز مردم بودند باید تاکنون این کمک ها را به صورت کامل در بین زلزله زدگان توزیع می کردند.

وی با بیان اینکه برخی از سلبریتی ها تنها در روزهای ابتدایی زلزله به دنبال انتقاد از مسکن مهر بودند، یادآور شد: متاسفانه برخی ها در منزل روی مبل نشسته و در فضای مجازی پست های انتقادی را منتشر و سپس ادعای جمع آوری کمک برای زلزله زدگان می کنند که این اقدام بسیار ناشایست و زشتی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رهبر انقلاب اسلامی در جمع زلزله زدگان، گفت: حضور مقام معظم رهبری در جمع زلزله زدگان غرب کشور قوت قلب بسیار بزرگی برای این مردم مصیبت دیده بود.

وی با اشاره به اقدامات و کمک های انجام شده توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اذعان کرد: خوشبختانه در جریان زلزله اخیر مانند همیشه سبزپوشان سپاه همراه و همگام با مردم به کمک حادثه دیدگان زلزله رفتند و آستین همت بالا زدند که جای تشکر و قدردانی دارد که با یاری رساندن به زلزله زدگان منشا خیر و برکت فراوان شدند.
نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر نیاز اصلی و مهم مردم زلزله زده ساخت و ساز اسکان دائمی است که باید مورد توجه مسئولین و خیرین باشد.

انتهای پیام/3028
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۵۲۹
مرجع : تفتان ما


ارسال