سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۷
در همایش نقش علما و روحانیون در مبارزه با جریانات تکفیری مطرح شد؛
نقش مهم و بی بدیل علما در توجیه و بصیرت افزایی/حاکمیت بر هر کشوری برای ایجاد امنیت آن منطقه است
 
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: حاکمیت بر هر کشوری برای ایجاد امنیت آن منطقه است و باید و حتما در مقابل ورود دشمنان ایستادگی کند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، دومین همایش نقش علما و روحانیون در مبارزه با جریانات تکفیری با حضور سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی بامری امام جمعه، مولوی عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سراوان برگزار شد.
 
در این همایش سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه کشور صهونیستی اسرائیل در حاشیه امنی قرار گرفته است و بدون اینکه احساس نا امنی کند در حال جریان سازی است، گفت: اگر علما و روحانیون کشورهای مسلمان مثل سوریه عاقل بودند از همه تحریکات دشمنان و اتفاقات ناگوار در منطقه خاورمیانه جلوگیری می کردند.
 
وی با بیان اینکه استکبار و دشمنان با حضور خود در سوریه تله ای از خاک ایجاد کرده و سرمایه اهل سنت را از بین بردند واگر بصیرتی در آنجا وجود داشت این اتفاقات هرگز رخ نمی داد، افزود: اگر خدای ناخواسته کسی بخواد به سراوان ورود پیدا کند و قصد تجاوز داشته باشد قطعا با همیاری همدیگر او را نابود می کنیم.
 
سردار پاکپور با اشاره به اینکه حاکمیت بر هر کشوری برای ایجاد امنیت آن منطقه است و باید و حتما در مقابل ورود دشمنان ایستادگی کند، یادآوری کرد: در سوریه هیچ کس از علما و روحانیون به وظیفه خود عمل نکردند و این درحالی است که علما و روحانیون شیعه و سنی عراق عملکرد خوبی در مقابل دشمنان داشتند.
 
وی با اشاره به اینکه ايران کشورهایی که دچار تروریست بودند و از سوی استکبار حمایت می شدند را آزاد کرد و جمهوری اسلامی بود که ریشه تروریسم را در عراق و سوریه از بین برد، توضیح داد: برخی از گروه ها در سوریه جنایات زیادی انجام داده و دشمنان برای تیکه و پاره کردن مردم سوریه گروه های تکفیری را مسلح می کنند.
 
فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه اگر توان چند ساله که درمنطقه حاکم است با هم شوند، دیگراسرائیلی نخواهد نبود و اگر حالات معنوی به سمت اسرائیل توسط علما سوق داده می شد الان اسرائیل نبود، اذعان داشت:
ما باید تجربه مقابله با کشورهای صهونیستی را داشته باشیم و وضعیت سوریه را باید نشان داد تا ما قدردان خدا از امنیت موجود در کشور باشیم.
 
وی با اشاره به اینکه برخی از مشکلات جزئی ما خوراک رسانه های دشمن و غربی شده و نباید علما به آنها اجازه دهند که این گونه عمل کنند، بیان داشت: گروهی در منطقه قصد ایجاد ولایت کردی را در کشور داشتند که هیچ کدام نتوانستند فرار کنند و نابود شدند.
 
سردار پاکپور با بیان اینکه نقش علما نقش بی بدیلی در جهت توجيه و بصیرت افزایی دارند که اگر عمل خوبی داشته باشند هرگز مردم مسیر انحرافی را نخواهند رفت، گفت: در برابر هر حرکتی که احساس کنیم در جهت نابودی زیر ساخت های کشور است کوبنده جواب خواهیم داد.
 
انقلاب اسلامی مستکبران عالم را در دنیای اسلام به حاشیه کشید

 حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در این همایش با بیان اینکه گروه های تکفیری چهره اسلام را مخدوش کرده اند و لازم است به عنوان مسلمان در مقابل این فساد و خباثت که شامل جنایت های متعدد است هوشیار باشیم و بصیرت خود را افزایش دهیم، گفت: ظالمان و ستم گران را یار خود نگیرید که اگر این کار را انجام دهید دچار عذاب الهی خواهی شد.
 
وی با بیان اینکه مکه با همت پیامبر اکرم (ص) فتح شد و نور اللهی همه جای عالم را فراگرفت، اما خبیثان راه را به سوی اهداف شوم خود در آن زمان هم منحرف می کردن، افزود: انقلاب اسلامی و ندای حضرت امام (ره) که سراسر عالم را امیدوار کرد یک وحشتی در دل مستکبران عالم که در حال حرکت در مسیر انحرافی خود در دنیای اسلامی بودند،  ایجاد کرد و آنها را به حاشیه کشید.
 
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه دشمنان طیف های متعددی را در انقلاب ايحاد کردند و افراد شاخصی را به شهادت رساندند و قصد داشتند انقلاب نو پا را از بین بردند، تصریحج کرد: اگر خدا نخواهد هرگز نور انقلاب خاموش نخواهد شد با توجه به اینکه ما در جنگ چند ساله هم با یاری خدا پیروز شدیم.
 
علما و روحانیون مسیر حق را به همه نشان می دهند

سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور در دومین همایش نقش علما و روحانیون در مبارزه با جریانات تکفیری  تصریح کرد: خیر و ثواب این همایش بزرگ را خداوند در پرونده اعمال شما زحمت کشان عرصه فرهنگ ثبت خواهد کرد.
 
وی در ادامه تصریح کرد: روحانیون و علما مسیر حق را به همه نشان می دهند که برخی قبول کرده و برخی سرباز می زنند.

سردار مارانی توضیح داد: پشتیبانی ها و حمایت های سردار پاکپور همیشه در سیستان و بلوچستان در زمینه های عمرانی، کشاورزی، ساخت مدرسه و مسکن و اشغال زایی ملموس بوده و است.
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۵۶۴
مرجع : شستون


ارسال