پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶
رستم سیستان را بیشتر بشناسید؛
پدیده کشتی فرنگی کشور در ماسه های بادی تمرین می کند/سیستان مهد پرورش پهلوانان
 
امید آرامی پدیده این روزهای منطقه سیستان و ایران است، پهلوانی ورزشکار با عضلاتی نیرومند و توانا که در رشته کشتی فرنگی فعالیت می کند.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ سیستان به عنوان مهد پرورش ورزشکاران و پهلوانان از گذشته تا به امروز معرفی می شود، سرزمینی که در دل تاریخ پهلوانان شاهنامه از آنجا ظهور کرده اند.

امید آرامی پدیده این روزهای منطقه سیستان و ایران است، پهلوانی ورزشکار با عضلاتی نیرومند و توانا که در رشته کشتی فرنگی فعالیت می کند.

 

 

 

 

 

امید در خانواده ای کشاورز زندگی می کند، پدرش راننده تاکسی است و در اوقات فراغت امید به او در کشت محصولات کشاورزی کمک می کند.

وی در گفت و گو با خبرنگار ندای هیرمند گفت: از سن ۱۱ سالگی فعالیت خود را در رشته ورزشی کشتی آغاز کرده ام و تمرینات خود را بیشتر در ماسه ها برگزار می کنم.

قهرمان آسیا و جهان تصریح کرد: ماسه های بادی کمک بیشتری به نیرومند سازی عضلات پا می کند و مربی تیم اکثرا در این زمین به به تمرین می پردازد.

 

 

 

امید به رستم سیستان معروف است، گرچه امکانات منطقه سیستان در حد و اندازه ی شهر ها و استان های دیگر کشورها نیست اما این تلاش و پشت کار جوانان سیستانیست که از دل ماسه های بادی پهلوانانی خوش استعداد بیرون آیند.

یکی از ویژگی های رستم سیستان بردن بازی بدون امتیاز دادن به حریف است، مدال های رنگارنگ امید بر فراز دیوار خانه نقش بسته اند و نوید روزهای شیرین را برای امید سیستان  می دهند.

قهرمانی در  کشورهای چین تایپه، گرجستان، ترکیه و آذربایجان تنها بخشی از افتخارات این ورزشکارسیستانی در مسابقات کشتی فرنگی است.

آرامی در ادامه گفت: با دعای خیر پدر و مادرم به این مرحله  رسیده ام و با دعای آنها می توانم روزهای درخشات=ن تری را در کشتی فرنگی تجربه کنم، دست از تلاش باز نخواهم داشت و به مدال های اکنون بسنده نمی کنم.

 

 

انتهای پیام

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۵۹۹


ارسال