سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ,18 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
معرفی مکان های گردشگری در سیستان؛
چاهنیمه ، نگینی در قلب خشکیده سیستان
 
یکی از بکرترین مناطق دیدنی در سیستان ، مجتمع تفریحی چاهنیمه در شهرستان زهک است.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ یکی از زیباترین مناطق دیدنی در شمال استان سیستان و بلوچستان ، چاهنیمه ها در شهرستان زهک هستند، چاهنیمه ها گودال های طبیعی به وجود آمده در دل یک طبیعت بکراند که طبیعت اطراف آن هر گردشگری را به منطقه می کشاند.

دریاچه های عمیق چاهنیمه منبع آب شرب سیستانیان است، آب شربی که هر ساله توسط تصویه خانه های شهرستان زهک مورد تصویه قرار می گیرند و به لوله های آب شرب جاری می شوند.

بازدید از این منطقه بکر و دیدنی در ایام نوروز می تواند ، خاطرات خوشی را برای مسافرین نوروزی رقم بزند، گرچه که معروفترین مکان های سیستان، چاهنیمه و کوه اوشیدا است اما معرفی این مکان های خالی از لطف نیست.

 

 

 

 

تنها باغ وحش منطقه سیستان در چاهنیمه قرار دارد، بازدید از انواع حیوانات از جمله خرس سیاه و قهوه ای، پرندگان متعدد، گرگ و روباه و حتی شیر های نر و مانده از جمله حیوانات این مکان دیدنی هستند.

دکتر موسی بهلولی درخصوص دریاچه مصنوعی هامونک واقع در چاهنیمه گفت: هدف اصلی این پروژه ایجاد یک مکان گردشگری و تفریحی به صورت شبانه روزی برای مردم می باشد.

 وی افزود:  این پروژه مورد استقبال گسترده مردم قرارگرفت و اکنون به دنبال توسعه آن هستیم.

هامونک نمونه ای کوچک از تالاب هامون است، که به جهت جذب گردشگر در ابتدای ورودی چاهنیمه مورد احداث قرار گرفته است، و فضای مناسبی جهت بازدید در ایام نوروز است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۶۴


ارسال