سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶
زابل به مرز هشدار رسید/انفجار های شبانه در خیابان رجایی و طالقانی
 
با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ، عده ای از نوجوانان اقدام به ساخت بمب های دستی کوچک کرده اند و باعث سلب آسایش خانواده های سیستانی شده اند.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ روزهای پایانی سال 1396 در حالی سپری می شود که همچنان دغدغه خانواده هایی که پسران جوان و ونوجوان دارند بیشتر از قبل  می شود، بسیاری از نوجوانان در آخرین چهارشنبه سال اقدام به فعالیت های ترسناک و خوف آوری می کنند که هرساله مصدومان بیشماری را بر روی تخت بیمارستان به جای می گذارد.

یکی از آداب و رسوم قبل از عید نوروز  پریدن از روی آتش در آخرین چهارشنبه سال است، رسمی که در سال های اخیر نه تنها اجرا نمی شود، بلکه به شکل بسیار خطرناکی تغییر یافته است، و هر ساله خانواده های بسیاری را داغدار می کند.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، صدای انفجار ها نیز در شهرهای کوچک و بزرگ نیز بیشتر شنیده می شود، نوجوانان در این روزها در حال ساخت بمب های دستی هستند که نه تنها ایمنی ندارند بلکه باعث به خطر انداختن جان سازنده بمب می شود.

 

 

 

 

شب گذشته نوجوان 13 ساله ای در شهرستان زابل اقدام به ساخت بمب دستی می کند که در نهایت ، قبل از پرتاب در کنار صورت و دستان این نوجوان موجب انفجار می شود و باعث مصدومیت شدید وی شده است.

یکی از شهروندان شهرستان زابل در این خصوص گفت: در خیابان رجایی و طالقانی زابل هر شب شهروندان شاهد انفجار های خطرناک از سوی این اشخاص هستند.

وی افزود: نیمه های شب صدای مهیبی به گوش می رسد که آسایش خانواده ها را سلب کرده است، پلیس باید با اینگونه افراد با جدیت برخورد کند زیرا حقوق شهروندی در این شب ها توسط عده ای نوجوان رعایت نمی شود.

با این حال چهارشنبه آخر سال را می توان یکی از خطرناکترین شب های هر سال نامید، رسم زیبایی که به اشتباه توسط عده ای از افراد تغییر یافته و تنها، باعث گرفتن جان و یا مصدومیت افراد می شود.

 

انتهای پیام

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۶۶


ارسال