دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ,17 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
عصرهامون گزارش می دهد؛
توزیع کننده نهال در سیستان و بلوچستان محروم از فضای سبز!
 
درحالی در روزهای اخیر مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان از توزیع 200هزار نهال در سطح استان خبر داد که زمین فضای سبز مقابل درب ورود این اداره کل فاقد هرگونه گیاه، درخت و درختچه ای است.
به گزارش عصرهامون، همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با اصحاب رسانه از توزیع 200هزار اصله نهال در سطح استان خبر داده بود.
عبدالباسط پاکزاد افزوده بود در ایام هفته منابع طبیعی این اداره کل با همکاری سازمانهای مردم نهاد، شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، ارگانها و دستگاههای اجرایی با هدف ترویج فرهنگ درختکاری نسبت به کاشت و توزیع ۲۰۰ هزار اصله نهال رایگان در سطح استان و شهرستان ها اقدام خواهد کرد.
وی با تأکید بر اینکه نهال های در نظر گرفته شده شامل ۲۰ گونه بوده که با توجه به اقلیم متنوع استان از گونه های بومی و سازگار با منطقه انتخاب و توزیع و کشت خواهد شد از عموم مردم خواست کرده بود جهت افزایش سرانه فضای سبز استان و استفاده از مزایای درختان نسبت به کاشت نهال اقدام کنند.
حال این گفته ها در حالی است که هر فردی که بخواهد وارد اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در خیابان شریعتی زاهدان شود، با قطعه زمینی خشکی که به منظور فضای سبز خیابان مقابل این اداره در نظر گرفته شده روبرو می شود.
در این زمینه جای این سوال مطح است که چرا اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری که قرار است نمایشگاهی نیز در محوطه آن برقرار شود و خود تولید کننده نهال ها بوده و وظیفه توزیع آنها را نیز بر عهده دارد به فکر ایجاد فضای سبز ورودی درب اداره کل نمی باشد و پیگیری لازم را از سازمان فضای سبز شهرداری برای تحقق این فضای سبز انجام نمی دهد.
فیلم این قطعه زمین در اینجا قابل مشاهده است.
شایان ذکر است از ۱۵ تا ۲۱ اسفندماه به نام هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۷۲


ارسال