سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ,26 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۶
به مناسبت عبد مبعث؛
سیستان و بلوچستان غرق در نور و شادی می شود/فعالیت 835مبلغ در نقاط مختلف استان
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به برنامه های پیش بینی شده در عثد مبعث، سیستان و بلوچستان با برنامه های مختلف غرق در نور و شادی خواهد شد.
حجت الاسلام عیسی بزمانی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید مبعث، افزود: همزمان با مبعث پیامبر گرامی اسلام، جشن‎های این روز در مساجد، هیئت های مذهبی و حسینیه های سیستان و بلوچستان برگزار می‎شود و مردم مسلمان شیعه و سنی استان با آذین بندی مساجد و معابر عمومی به استقبال این عید بزرگ رفته اند.
وی ادامه داد: به مناسبت این روز ۴۶۰مبلغ و۲۳۰ مبلغ خواهر و ۱۴۵روحانی،در طی سه روز به انجام فعالیت های نبلیغی خواهند پرداخت.
وی با اشاره به این مطلب که این برنامه ها با هدف اشاعه فرهنگ ناب محمدی ‌(ص) و آشنایی هرچه بیشتر مردم با زندگی پربار و رهنمودهای ارزشمند آن بزرگوار برگزار می شود، خاطر نشان کرد: جشن های محوری مبعث به مثل همه ساله در بیش از 15 مسجد سیستان و بلوچستان که منصوب به نام حضرت محمد هستند، برگزار می شود.
شایان ذکر است، اعمال شب و روز مبعث نیز مورد توجه مردم استان بوده و همزمان با  27 رجب سالروز بعثت حضرت محمد(ص) این اعمال برگزار می‏‎شود.
بنا بر روایات وارد شده از ائمه اطهار (ع)،شب مبعث از شب‎های متبرکه است و برای آن اعمالی ذکر شده است که برپایی دوازده رکعت نماز و در هر رکعت حمد و سوره‎اى از سوره‎هاى کوچک از اعمال عید مبعث محسوب می‎شود، برگزاری نمازهای دو رکعتی که پس از هر دو رکعت بعد از سلام، هفت مرتبه سوره حمد، هفت مرتبه مُعَوَّذَتَیْن، و سوره‎های توحید و قُلْ یا اَیُّها الْکافِرُونَ هر کدام هفت مرتبه، و سوره قدر و آیة‏الکرسى هر کدام را هفت بسیار توصیه شده است.
همچنین انجام غسل در این شب مستحب بوده و زیارت حضرت امیرالمؤمنین (ع) توصیه شده است، عید مبعث از جمله اعیاد عظیم است که حضرت محمد (ص) در آن روز به رسالت برگزیده شده است.
 روزه یکی دیگر از اعمال عید مبعث محسوب می‎‏شود و ثواب روزه گرفتن در این روز برابر با روزه هفتاد سال است،فرستادن صلوات بر محمد و آل محمد و خواندن زیارت حضرت محمد (ص) و حضرت امیرالمؤمنین(ع) در این روز نیز توصیه شده است.
عید مبعث بر پایه باورهای اسلامی، روزی است که حضرت محمد (ص)، پیامبر اسلام، در غار حرا، توسط جبرئیل و از سوی خدا به پیامبری مبعوث شد، او مامور شد تا با چند خداپرستی و بت‌پرستی مبارزه کرده و خداپرستی و توحید را رواج دهد.
پیامبر گرامی اسلام(ص) در این زمان چهل سال داشت و در مکه زندگی می‌کرد، آن حضرت در روز 27 رجب عام‌الفیل، سال 13 پیش از هجرت پیامبر اسلام مبعوث شد.
انتهای پیام//
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۹۵۰


ارسال