پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۰
در ادامه واردات بی رویه؛
حجاب بانوان ایرانی در دست خارجی ها!/ واردات 2میلیارد و 500میلیون ریال چادر و روسری به کشور
 
براساس آمار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران طی سال گذشته قریب به 2میلیارد و 500میلیون ریال واردات اقلام مربوط به حجاب بانوان از جمله چادر، شال و روسری و غیره از کشورهای مختلف وارد ایران شده است.
به گزارش عصرهامون، ایران یکی از کشور هایی است که از ابتدای تاریخ تا کنون، قبل و بعد از ورود اسلام مدعی وجود حجاب در بین بانوان و آقایان می باشد اما در سال گذشته که از سوی مقام معظم رهبری سال « اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نامگذاری شده بود، تنها 200محموله چادر، شال، روسری و غیره از کشورهای مختلفی شامل چین، امارات متحده عربی، لهستان، سوئد،فرانسه، تایلند، ترکیه و غیره وارد کشور شده است.

ارزش ریالی این محموله ها 72هزار و 147دلار به ارزش ریالی 2میلیارد و 478میلیون و 8هزار و 844ریال می باشد که این میزان می توانست با حمایت از تولید داخل در کشور صرف شود.
بانوان و آقایان خیاط حاضر در کشور ایران توانایی دوخت و دوز هرگونه لباس و اقلامی به مثل چادر، شال، روسری و غیره را با بهره گیری از تولیدات صنعت نساجی کشور دارا می باشند اما باید به این توانایی یک اعتمادی از سوی مسئولان صورت بگیرد.

امسال که سال «حمایت از کالای ایرانی» توسط رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است نیز بر تولید داخل باید تاکید بیشتری شود تا بتوانیم شاهد تحقق این نام باشیم و جلوه ای زیبا از اقتصاد مقاومتی را به نمایش بگذاریم .
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۱۷


ارسال