پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹
در راستای رفع موانع آموزشی سیستان و بلوچستان؛
آغاز ساخت 4مدرسه 12کلاسه در حاشیه شهر زاهدان/ کارگاهی یک میلیاردی مختص هنرستانی در استان احداث می شود
 
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: 4 مدرسه 12کلاسه با مشارکت اداره کل اتباع خارجه استان در حاشیه شهر زاهدان احداث خواهد شد.
علیرضا راشکی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به تراکم جمعیتی بالای حاشیه شهر زاهدان، افزود: این مدارس در راستای رفع موانع آموزشی احداث می شود.
وی ادامه داد: دو مدرسه 12 کلاسه هر کدام با زیربنای هزار و 320 متر مربع در محله های قاسم آباد و پیربخش زاهدان با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال و دو مدرسه 12 کلاسه در محله های میدان کارگر و همت آباد زاهدان جمعا با زیر بنای آموزشی دو هزار و 300 متر مربع و اعتباری بالغ 30 میلیارد ریال با مشارکت اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان سیستان و بلوچستان و اداره کل نوسازی مدارس استان احداث و با افتتاح و بهره برداری از آنها، بخش مهمی از موانع آموزشی حاشیه شهر زاهدان مرتفع خواهد شد.
وی در خبری دیگر نیز گفت: محمد رضا آذرخشی خیر بومی مدرسه ساز نیز در روزهای اخیر با حضور در دفتر معاونت مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان تفاهم نامه احداث یک باب کارگاه هنرستان را در زاهدان به نام پدر مرحومشان شادروان حسن آذرخشی امضا کرد.
این مسئول تصریح کرد: این کارگاه آموزشی با زیربنای هزار متر مربع و هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان احداث خواهد شد و کلیه تجهیزات آن توسط خیر تامین خواهد شد.
شایان ذکر است در سالهای اخیر خیرین ورود بسیار خوبی در عرصه مدرسه سازی و تجهیز این فضاها در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان داشته اند.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۵۶


ارسال