يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد
خروج 1600 نفر شتر از بستر تالاب هامون/ کشف بیش از 670 قطعه انواع پرنده توسط یگان حفاظت در استان
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از خروج بیش از هزار و 600 نفر شتر از بستر تالاب هامون خبر داد و گفت: پرونده تخلف محیط زیستی در حوزه شکار و صید، حمل غیر مجاز، نگهداری و خرید و فروش غیر قانونی در سطح استان تحویل مراجع قضایی شده است.
به گزارش عصرهامون، نیره پورملائی در خصوص جزئیات خبر فوق با بیان اینکه در دو ماهه نخست سال تعداد 11 پرونده تخلف محیط زیستی در حوزه شکار و صید، حمل غیر مجاز، نگهداری و خرید و فروش غیر قانونی در سطح استان تشکیل شده است، اظهار کرد: این تعداد پرونده تحویل مقام قضایی استان شده به گونه ای که مجموع تعداد کشفیات و اقدامات آن شامل 28 قطعه صید آبزیان، تعداد 2 راس شکار پستانداران، زنده گیری و خرید و فروش پرندگان تعداد 670 قطعه، کشف 3 قبضه سلاح و کشف تعداد 10 مورد انواع دیگر ادوات شکار می باشد.
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در دو ماهه اول سال با توجه به تعطیلات، یگان حفاظت محیط زیست استان با برنامه ریزی و شبکه سازی توان اجرایی و بهره گیری از استعدادهای همیاران و دوستداران محیط زیست توانسته عملکرد مناسب و حفاظتی متناسب با ظرفیتهای طبیعت استان ایجاد کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: در دو ماهه گذشته تعداد دو مورد آتش سوزی در مناطق به خصوص تالاب هامون و خروج دام به ویژه شتر از بستر تالاب هامون به تعداد هزار و 600 نفر شتر در کارنامه یگان حفاظت محیط زیست استان به ثبت رسیده است.
وی بیان کرد: در بازه زمانی دو ماهه ابتدای سال جاری یگان حفاظت محیط زیست استان موفق شده است ضمن گشت و کنترل در مناطق مانع ورود افراد شکارچی و شروع به شکار آنها به تعداد هفت مورد شود.
پورملائی در پایان خاطر نشان کرد: پهناور بودن استان، پراکندگی مناطق، وجود اقلیم های متفاوت، خشکسالی های طولانی مدت، توپوگرافی بسیار متنوع و غیره موجب شده تا عملکرد یگان حفاظت محیط زیست در استان متفاوت از سایر نقاط، برنامه ریزی دقیق تر و اجرایی پرچالش تر را تجربه کند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۶۹۸


ارسال