دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ,25 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
به همت سربازان گمنام امام زمان (عج)؛
4صیاد ربوده شده در آبهای آزاد به کشور بازگشتند/ماهیگیران چابهاری از بند دولت سومالی رهایی یافتند
 
با تلاش سریازان گمنام امام زمان(عج)، 4 صیاد ربوده شده در آبهای آزاد بین المللی طی پروازی، صبح امروز وارد تهران شدند.
به گزارش عصرهامون، با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) 4صیاد ربوده شده در آبهای آزاد بین المللی و در اطراف کشور سومالی در عملیات پیچیده اطلاعاتی، آزاد و طی پروازی و در ساعتی قبل وارد فرودگاه امام خمینی(ره) تهران شدند.
این صیادان در سال 94 و در حال انجام کار صیادی ربوده و اسیر گرفته شده بودند.
این افراد از اهالی سیستان و بلوچستان و از برادران صیاد اهل سنت می باشند و به زودی و پس از انجام امور مربوطه، به استان برخواهند گشت.
براساس بررسی انجام شده 16صیادی نیز که توسط دولت سومالی دستگیر شده بودند نیز آزاد شده و به زودی وارد کشور می شوند.

ماهیگیران چابهاری و کنارکی از بند دولت سومالی آزاد شدند
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان در این زمینه گفت: 16 ماهیگیر چابهاری از بند دولت سومالی و چهار ماهیگیر نیز از دست دزدان دریایی سومالی آزاد شده و در حال بازگشت به چابهار می باشند.
هدایت الله میرمرادزهی در گفت و گو با چهاربهاران افزود: در حال حاضر چهار نفر از ماهیگیرانی که توسط دزدان دریایی سومالی ربوده شده بودند آزاد شده و با هواپیما به پایتخت رسیده اند همچنین یکی از لنج های کنارک برای بازگرداندن 16 ماهیگیری که به ناحق توسط دولت سومالی در آب های آزاد دستگیر شده بودند، راهی شده است تا ماهیگیران به کشور بازگردانده شود.
​وی در خصوص سایر اسیران در بند دزدان دریایی نیز افزود: هنوز 21 ماهیگیر در بند دزدان دریایی اسیرند و تلاش ها برای آزادی آن ها ادامه خواهد داشت، این آزادی ها نیز با پیگیری و رایزنی سفیر ایران و سایر وزارت خانه ها انجام شده است.
وی ضمن قدردانی از تلاش های وزارت امور خارجه و وزارت جهاد کشاورزی، مقامات دریابانی و وزارت اطلاعات در آزادی زندانیان از پیگیری های اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان برای آزادی زندانیان خبر داد و گفت: 10 ماهیگیر دیگر نیز که توسط دولت پاکستان دستگیر شده بودند با رایزنی های دولت ایران آزاد شده اند و هیچ گونه مبلغی برای آزادی اسیران پرداخت نشده است.
​وی با اشاره به تلاش سفیر ایران در نایروبی تشریح کرد:
 ملوانان ایرانی که ماه‌های پیش به دلیل ورود غیرقانونی به سومالی بازداشت شده بودند، طی مذاکرات فشرده با دولت محلی پورتلند از طریق رابطان سومالی آزاد شدند.
​میرمرادزهی خاطرنشان کرد: ملوانان در بند دولت سومالی بدون هیچ شرطی آزاد شدند و لنج کنارکی برای بازگرداندن ملوانان راهی شده و همه اسیران به زودی به آغوش خانواده اشان بازگردانده می شوند.


انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۷۷۴


ارسال