چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ,27 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
در تداوم کمبودهای زیرساختی سیستان و بلوچستان؛
سراوان شهری بدون سالن ورزشی استاندارد!/مسئولان ورزش و جوانان پاسخگو باشند
 
سراوان به عنوان یکی از شهرهای مرزی سیستان و بلوچستان فاقد سالن ورزشی استاندارد است.
به گزارش عصرهامون، بارها در سالهای اخیر از کمبودهای زیرساختی در بخش های مختلف استان سیستان و بلوچستان شنیده ایم اما برای این کمبودها چه کسی باید پاسخگو باشد؟
شهرستان سراوان یکی از شهرهای مهم مرزی سیستان و بلوچستان است که بخش اعظمی از جمعیت آن را جوانان به خود اختصاص می دهند.
یکی از نیازهای جوانان، فعالیت های ورزشی است اما نیاز اولیه آن که امکانات استاندارد است دیده نمی شود و باید ورزش و جوانان و سایر دستگاه های مسئول پاسخگوی این موضوع باشند.
این شهرستان براساس گفته برخی ورزشکاران آن، فاقد سالن استاندارد است و کمترین خواسته آنان داشتن سالن 2هزار نفری برای فوتسال و فوتبال است.
فوتبال و فوتسال از رشته های پر طرفدار در هر منطقه ای به شمار می رود و کمتر کسی پیدا می شود که علاقه مند به این رشته ها نباشد.
همچنین با توجه اینکه در شهرستان سراوان سالن استاندار جهت‌ برگزاری مسابقات وجود ندارد، این موضوع به معضل اساسی برای ورزشکاران تبدیل شده است و تمامی مسابقات در سالن های تمرین برگزار می شود.
برگزاری مسابقات در سالن های ورزشی منجر شده تا بسیاری از علاقمندان به تماشا این مسابقات، نتوانند در‌محل برگزاری مسابقه حضور داشته باشند.
یکی از ورزشکاران سراوانی در گفت و گو با شستون اظهار کرد: این شهرستان فاقد سالن استاندارد برای برگزاری مسابقات فوتسال است.
وی افزود: قوتسال از رشته های پر طرفدار در این شهرستان محسوب می‌شود و به مناسبت های مختلف تقویمی مسابقات فوتسال در این شهر برگزار می شود.
این شهروند سراوانی ادامه داد: در این شهرستان تفرجگاه های مناسبی نیست و با توجه به اینکه این شهر یکی از شهرهای جوان استان وکشور به شمار می رود نیاز است مسیولین مربوطه در حوزه‌ ورزش سرمایه گذاری مناسبی انجام دهند تا جوانان به بیراهه سوق داده نشوند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: از مربوطه انتظار می رود جهت برگزاری مسابقات فوتسال سالن استاندار حداقل با ظرفیت دو هزار نفری احداث کنند تا اکثر هواداران این رشته بتوانند به تماشای مسابقات بپردازند.
در این شهرستان مسابقات فوتسال به بهانه های مختلف مانند دهه فجر و ماه مبارک رمضان برگزار می شود از آنجایی که از این‌ مسابقات استقبال بی نظیری صورت می‌گیرد انتظار می رود متولیان امر در خصوص احداث سالن استاندارد و با ظرفیت بالا تدابیر لازم را اندیشیده کنند.
شایان ذکر است پایگاه خبری عصرهامون، آماده انتشار پاسخ مسئولان در این زمینه می باشند.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۸۶۰


ارسال