شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ,21 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۰
با هدف کمک به هم نوعان؛
دورهمی طایفه ای برای انجام امر خیر/ اهدای خون بدون چشم داشت از دیگران در زابل
 
برخی از طوایف شمال استان سیستان وبلوچستان در یک دورهمی طایفه ای اقدام به اهدای خون بدون هیچ چشم داشتی به هم نوعان خود کردند.
به گزارش عصرهامون، در روزهای اخیر شاهد مراجعه طایفه ای برخی از طوایف شمال استان سیستان وبلوچستان به سازمان انتقال خون برای اهدای خون بدون هیچ چشم داشتی بودیم.
خبری که از یک دورهمی فامیلی با هدف کمک به هم نوعان آغاز شد و برخی از طوایف سرگزی، سرگلزایی و حیدری در این منطقه تاکنون اقدام به انجام این امر خداپسندانه برای کمک به هم نوعان خود کردند.
طایفه هایی که با این کار بانی کار خیر شدند و برای نجات جان زندگی دیگران دست به کار شدند تا قطره قطره خونشان حیاتی به بیماران چشم انتظار بدهد.
حسینی مسئول پایگاه انتقال خون زابل در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا افزود: در این منطقه، برخی از طوایف به صورت خودجوش اقدام به این امر خداپسندانه کرده اند.
وی با ابراز امیدواری از تداوم چنین اقدام خیرخواهانه ای افزود: با اهدای هر واحد خون می توان به سه بیمار خدمات درمانی ارائه کرد.
این مسئول ادامه داد: در منطقه سیستان هم اکنون 300 بیماری تالاسمی، هموفیلی و دیالیزی وجود دارند که در ماه نیازمند 500 واحد خون هستند.
مسئول پایگاه انتقال خون زابل بیان کرد: باید در هر روز 50 واحد خون دریافت کنیم ولی میانگین خونگیری در این پایگاه ، روزانه فقط 30 واحد است.
 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۰۲۶


ارسال