جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نمایندگان آماد و پشتیبانی ستاد مشترک نیروهای مسلح و فرماندهان مرزبانی سیستان و بلوچستان با هدف تسهیل ورود آب از دایک ها و مرز واقع در تالاب هامون بازدید کردند.
به گزارش عصرهامون، نمایندگان آماد و پشتیبانی ستاد مشترک نیروهای مسلح کشور به همراه فرماندهان مرزبانی سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان از دایک های مستقر در تالاب هامون بازدید کردند.
در حاشیه این بازید نیره پورملائی مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: دایک های مرزی داخل تالاب هامون در بازدید مشترک با فرماندهان مرزبانی کشور و استان به منظور بازگشایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی بیان کرد: با عنایت به پیگیری های این اداره کل در خصوص بازگشایی دایک های مرزی داخل تالاب هامون با هدف تسهیل ورود آب، نمایندگان آماد و پشتیبانی ستاد مشترک نیروهای مسلح و فرماندهان مرزبانی سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و شهرستان زابل، از دایک ها و مرز واقع در تالاب هامون بازدید کردند.
وی ادامه داد: اصلاح دایک مرزی و اجرای طرح های جایگزین ، به استناد هدف راهبردی  برنامه مدیریت یکپارچه تالاب بین المللی هامون با  عنوان رسیدن به وضعیت مطلوب آّب وخاک و کنترل ریزگردها با همکاری مرزبانی استان یکی از اقدامات اساسی می باشد. 
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: این بازدید مشترک با حضور مجموعه نمایندگان ستاد مشترک، فرماندهان مرزبانی های استان های خراسان جنوبی ، سیستان و بلوچستان و شهرستان زابل صورت گرفت و از نقاط مرزی داخل تالاب هامون علی الخصوص برجک های 11 تا 17 مرزی و همچنین دایک های داخل تالاب هامون بصورت گشت هوایی و زمینی بازدید بعمل آمد.
وی خاطر نشان کرد: در این بازدید موقعیت دایک ها و مسیرهای اصلی ورودی آب و سایر موضوعات مرتبط مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید موارد اختلاف کارشناسی در خصوص دایک ها و مسیرهای ورود آب منتهی به تالاب هامون توسط ستاد نیروهای مسلح کشور تصمیم گیری نهایی گردد.
پورملائی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از همکاری های فرماندهی مرزبانی استان، در بازگشایی برخی از نقاط دایک مرزی؛ توجه به حداقل دخالت در داخل تالاب با هدف حصول به حداکثر کارکرد تالاب هامون را ضروری و مهم دانست.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۰۸۵


ارسال