پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی حمایت از کالای ایرانی درب های اشتغالزایی و کارآفرینی را به روی کشور باز می کند که حضور رئیس جمهور کشور با لباس برند خارجی در منطقه تفریحی توچال گلایه های بسیاری را در پی داشته است.
به گزارش عصرهامون، سالهاست که رهبر معظم انقلاب عنوان سال را بر اساس موضوعات اقتصادی و کسب و کار انتخاب می کنند و این نشان از دغدغه های اشتغال زایی و کارآفرینی ایشان دارد.
در این زمینه یکی از محورها و پایه‌های مهم اقتصاد مقاومتی، تقویت تولید ملی است که نقش اساسی در حرکت اقتصادی کشور، خود اتکایی و عدم وابستگی به بیگانگان دارد.
موفقیت در این راه عزم ملی می‌طلبد، به گونه ای که همه اقشار با حمایت از پوشاک ایرانی و خرید برندهای تولید داخل می توانند مانع واردات لباس های خارجی ای شوند که این روزها باعث قفل کارخانجات تولیدی، افزایش آمار بیکاری و غیره شده اند.
برای موفقیت در این مسیر مردم و کارگزاران نظام همه باید خود را موظف به عمل به این شعار محوری دانسته و حرکت در این راستا را افتخار خود بدانند؛ این افتخار اگر چه از سوی مردم و برخی مسئولان همچنان به قوت خود ادامه دارد اما گویا دولتمردان کشور توجه کمتری به این موضوع دارند چرا که حضور رئیس جمهور در منطقه تفریحی توچال آن هم با لباس برند خارجی گلایه های بسیار زیادی در شبکه های اجتماعی در پی داشت که برخی از رسانه ها و کاربران فضای مجازی به آن پرداختند.
این مهم در حالی است که رییس جمهور فروردین ماه جاری در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته بود: اساسی ترین مساله در حمایت از کالای ایرانی، جنبه فرهنگی آن است و دستگاه‌های تبلیغاتی به ویژه صدا و سیما باید با فرهنگ‌سازی و روش‌های اقناعی چنان عمل کنند که عموم مردم حمایت از کالای ایرانی را وظیفه ملی خود بدانند.

علی ای حال روحانی رئیس جمهور کشورمان در حالی به همراه برخی از اعضای کابینه خود با لباس کوهنوردی برند خارجی به بازدید منطقه تفریحی توچال رفته است که این روزها قریب به اکثر کارشناسان سیاسی و اقتصادی بر توجه بیشتر دولت‌مردان بر موضوعات اقتصاد و برطرف کردن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم  تاکید دارند.
در پایان امید می رود حمایت بیشتر از تولیدات ایرانی به ویژه پوشاک ایرانی مدنظر همگان قرار گیرد تا شاهد شکوفایی اقتصادی و بازگشایی کارخانجات تولیدی البسه و همچنین افزایش اشتغالزایی در کشور باشیم.

انتهای پیام/
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۱۵۱


ارسال