شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸
آغاز برداشت میگو از مزارع سایت گواتر شهرستان چابهار
 
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان از آغاز فصل برداشت میگو از مزارع گواتر بندر چابهار خبر داد و گفت: تاکنون 80 تن میگو برداشت شده است.
به گزارش عصرهامون، سواحل سیستان و بلوچستان بهشت آبزی پروری ایران به شمار می روند. بیان این مطلب بدان جهت است که به دلیل نزدیکی به خط استوا و درجه حرارت مطلوب در هشت ماه از سال مناسب برای پرورش میگو هستند.
در این راستا هدایت الله میرمرادزهی در گفت و گو با خبرنگار چابهاران با اشاره به کار برداشت میگو از سایت پرورشی گواتر در چابهار اظهار کرد: کار برداشت از 620 هکتار از مزارع گواترکه از اوایل خردادماه آغاز شده است تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد.
وی افزود: در طول دوره پرورش بیش از ۴۶۸ مورد نمونه برداری و هزار و ۷۶ مورد آزمایش در آزمایشگاه دامپزشکی چابهار روی خوراک میگو، مولد، بچه میگو و میگوهای پرورشی صورت گرفته است.
مدیرکل شیلات استان با اشاره به مراحل تولید میگو بیان کرد: مراحل مربوط به صید، حمل و فرآوری میگوهای پرورشی با حضور کارشناسان دامپزشکی صورت می گیرد تا محصول تولیدی در شرایط کاملا بهداشتی صید، حمل، فرآوری و بسته بندی شود.
وی ادامه داد: بیش از 124 میلیون و 600 هزار قطعه پست لارو ذخیره سازی شده که بیش از 93 میلیون و 342 هزار توسط مراکز تکثیر چابهار و کنارک تولید و مابقی از استان هرمزگان تهیه و ذخیره سازی شده است.  
میرمرادزهی با اشاره به صادرات میگو گفت: از ابتدای شروع برداشت میگو تاکنون حدود ۴۰ تن میگو پس از انجام آزمایشات کنترل کیفی لازم در اداره دامپزشکی چابهار به کشورهای امارات متحده عربی و عمان صادر شده است.  
وی خاطرنشان کرد: از چند مراکز عمل آوری ماهی و میگو بازدید انجام شده، علاوه بر رعایت ضوابط بهداشتی قرنطینه ای تمامی امکانات لازم جهت فرآوری میگو به منظور بسته بندی محصول با کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی جهت صادرات باید فراهم شود.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۳۲۰


ارسال