چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ,20 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۸
جای سگ در پارک نیست!
 
در سنوات اخیر رواج گربه و سگ داری در جامعه اسلامی در حالی رو به افزایش است که شاهد گردش این حیوانات خانگی در پارک ها و میادین کلانشهر زاهدان هستیم.
به گزارش عصرهامون، در حالی فرهنگ سگ و گربه بازی در سنوات اخیر در جامعه رونق گرفته که هر روز بر تعداد این حیوانات در خانه ها افزوده می شود.
اگر سری به پارک های سطح شهر که محل بازی کودکان و تفریح نوجوانان و جوانان و گاها استراحت و شب نشینی بزرگسالان است زده باشید قطعا شاهد حضورافرادی که سگ و گربه هایشان را برای گردش به این محل ها آورده اند، هستید.
این امر به گونه ای است که همه جور سگی در این پارک ها دیده می شود سگ های گران قیمت با نژادها و اندازه های مختلف که اغلب لباس هایی گران قیمت و بدل با رنگ ها وطراح هایی خاص به تن دارند که به راحتی نمی توان نرخ آنها را حدس زد.
صاحبان سگ ها، قلاده به دست ساعت ها در پارک، دلسوزانه می چرخند و از واکنش و سرو صدایی که سگ ها با دیدن همجنس های خود ایجاد می کنند، لذت می برند و با صدای این حیوانات انگار انرژی می گیرند.
در کنارهواخوری سگ ها، محفل دوستانی نیز میان ‌صاحبانشان برقرار است و در این محفل، تجربه های متفاوت درباره مراقبت از سگ، معرفی غذا، ویتامین و شامپو وحتی لباس سگ ها رد و بدل می شود.
با آنکه نباید از موضوع غیر اسلامی بودن نگهداری سگ در منزل مسلمانان گذشت، اماعدم نظارت بر پارک ها سوالی می باشد که در ذهن خانواده ها به وجود آمده است.
یکی از این پارک ها که همه روزه و تا پاسی از شب مورد توجه خانواده ها قرار دارد، بوستان فرهنگیان زاهدان می باشد اما عدم حضور پلیس باعث شده که هر شب دعوایی را حاضران مشاهده کنند و نکته قابل تامل در این موضوع، حضور سگ و گربه هایی است که با صاحبان خود به گردش آمده اند و باعث تجمع برخی جوانان و نوجوانان و حتی کودکان در اطراف خود می شوند.
حضور حیوانات خانگی و به اصطلاح صاحبانشان "حیوانات نژاد دار"، باعث ترویج فرهنگ سگ و گربه بازی شده و عاملی بر افزایش این حیوانات در جامعه شده است.
سوالی که برای همگان باقی است، مسئولان در روند مهار این موضوع در کجا قرار دارند و تاکنون چه کرده اند و یا اینکه اگر اقدامی صورت گرفته چرا بر تعداد دارندگان سگ و گربه ها افزوده می شود؟
 خبرنگار: پوریا جهانتیغی
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۳۵۰


ارسال