چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ,11 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵
رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان:
بازار عید قربان تحت نظارت شدید بازرسان نظارتی/ برخورد جدی با اخفا کنندگان کالا
 
رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان گفت: با توجه به قرار گرفتن در آستانه عید سعید قربان نظارت بر بازار شدت یافت.
به گزارش عصرهامون؛ مهرداد طاهری در گفت و گو با شستون با اشاره به جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار شهرستان و با توجه به قرار گرفتن در  آستانه عید سعید قربان، اظهار کرد: در این جلسه مصوب شد تا جهاد کشاورزی نسبت به تأمین دام زنده جهت کشتار و شبکه دامپزشکی نسبت به نظارت به کشتار دام اقدامات لازم را انجام دهند.
وی افزود: با توجه به قرار گرفتن در آستانه عید سعید قربان گشت های مشترک و نظارت بر واحد های صنفی از جمله قصابی ها، اغذیه فروشی ها، مراکز فروش آجیل و خشکبار، فروشگاه های لباس، خیاطی ها و پارچه سراها شدت گرفته است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان گفت:  به دنبال گشت های نظارتی انجام شده در روزهای اخیر در بحث گران‌فروشی و عدم درج نرخنامه پرونده تشکیل شده است.
طاهری با اشاره به نوسانات بازار ارز و همسایه بودن کشور پاکستان با شهرستان سراوان، خاطر نشان کرد: این احتمال وجود دارد که برخی از کالا ها به ویژه کالاهای اساسی با توجه به افزایش قیمت روپیه قاچاق شود، که با توجه به این موضوع به اتحادیه ها و اتاق اصناف و همچنین اداراتی همچون جهاد کشاورزی، تعاون روستایی و امور عشایر که دارای انبار کالا هستند ابلاغ شده است که هر ۱۵ روز یک بار موجودی کالاهای انبار شده خود را اعلام کنند.
وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: پس از اعلام موجودی کالا ها، بازرسان صنعت، معدن و تجارت جهت بازرسی  و کنترل موجودی انبار به محل اعزام می شود تا صحت و سقم گزارشات ارائه شده را بررسی کنند.
رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان با اشاره به اینکه اعلام موجودی کالا برای جلوگیری از احتکار کالا انجام می شود، از شهروندان خواست تا اگر انباری را مشاهده کردند که هرگونه کالایی را انبار می کند، موضوع را از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش دهند و یا به صورت حضوری به اداره صنعت، معدن و تجارت اعلام کنند.
طاهری خاطر نشان کرد: با هماهنگی با کمیسیون کالا و قاچاق و همچنین تعزیرات حکومتی با افرادی که اظهار کالا نکرده اند و یا انبار خود را معرفی نکردند به اتهام قاچاق کالا و اخفا و امتناع از عرضه کالا برخورد و به مراجع قضایی معرفی می شوند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۲۴۹
مرجع : شستون


ارسال