شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
پس از پایان ماموریت مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان خبرها حکایت از تلاش گسترده مافیای مثلثی برای تصاحب این صندلی دارد، گویا عده ای به دنبال موروثی کردن مدیریت محیط زیست استان هستند.
به گزارش عصرهامون، در حالی طوفان های گردوخاک این روزها نفس مردم سیستان و بلوچستان را بند آورده که عده ای به جای حل مشکلات مردم درگیر صندلی خالی این اداره کل هستند تا به هر نحوی شده صندلی مدیریت از اضلاع مثلث قدرت خارج نشود.
در این بین و در بحبوحه هجوم گردوخاک به سیستان بود که نیره پورملایی مدیرکل محیط زیست استان با حکم کلانتری به عنوان مدیرکل محیط زیست یزد انتخاب شد تا در روزهای حکمرانی بادهای 120 روزه محیط زیست استان بدون سکاندار و حتی سرپرست باشد.
آگاهان مسائل زیست محیطی همواره از انتخاب مدیران محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گلایه داشته اند و بر این باورند که این انتخاب بیشتر از آنکه هدفمند و با برنامه باشد حاصل تعاملات پشت پرده است.
سال 93 بود که در میان تعجب همگان سعید محمودی از مدیریت یکی از شهرهای استان لرستان صاحب صندلی مدیرکلی استان سیستان و بلوچستان شد و در مدت حضورش در استان حاشیه های فراوانی از زد و خورد با یکی از پرسنل گرفته تا خشک شدن تالاب هامون برای مردم استان به یادگار گذاشت.
پس از دستاوردهای ناچیز محمودی در استان بود که وی راهی استان مرکزی شد و سکان مدیریت استان به دست نیره پورملایی از مدیران سعید محمودی افتاد.
مدیریت پورملایی نیز با انتقادات فراوانی همراه بود و بسیاری توان او نسبت به مدیریت استان خوزستان که شرایطی مشابه با سیستان و بلوچستان داشت را ضعیف می دانستند، در دوران مدیریت پورملایی بود که عیسی کلانتری در نشست کارگروه مقابله با پدیده گردوغبار در خوزستان از تخصیص 100 میلیون دلار در زمینه حل مشکل گرد و خاک خوزستان خبر داد موضوعی که بار دیگر ضعف مدیران سیستان و بلوچستان را آشکار ساخت.
به نظر می رسد مدیریت در محیط زیست سیستان و بلوچستان را باید به بعد از محمودی و قبل از او تقسیم کرد، زیرا محمودی بعد از خروج از استان هم نقش بسزایی در تعیین مدیران داشته است از پورملایی گرفته تا پورمردان.
در این بین یکی از نمایندگان استان که به دلیل سالها حضور در محیط زیست خود را به نوعی وارث این سازمان می داند هم همواره تلاش کرده تا مدیریت محیط زیست فارغ از دایره گزینه های او نباشد.
در هر حال این روزها خبرها حکایت از مطرح شدن نام پورمردان برای تصاحب صندلی محیط زیست استان دارد، موضوعی که نشان دهنده موروثی شدن مدیریت محیط زیست استان است، البته آنهایی که در نشست های دورهمی مدیر عزل و نصب می کنند خیلی به تسلیم شدن کلانتری در برابر خواسته هایشان مطمئن هستند.
باید حداقل چند روز منتظر ماند دید آیا کلانتری هم مانند ابتکار تسلیم مافیای مثلثی سیستان و بلوچستان می شود؟

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۶۲۱


ارسال