شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۲
امام جمعه موقت شهرستان سراوان:
احتکار و اختفای مایحتاج مسلمین حرام است/ احتکار کنندگان کالا؛ ستون پنجم دشمن هستند
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت: احتکار و اخفاکنندگان ستون پنجم دشمن در جامعه هستند چرا که آرامش را از جامعه سلب می کنند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی در جمع نمازگزاران جمعه شهرستان سراوان  تجار و بازاریان را به رعایت عدل و انصاف و نهی از کم فروشی توصیه کرد و کم فروشی، خدعه و نیرنگ در معاملات را از گناهی دانست که در آیات و روایات فراوانی این موضوع مورد نکوهش قرار گرفته است.
وی افزود: تجار مراقب باشند، در خصوص مظلومین انصاف را رعایت کنند، توده مردم  ثروتمند نیستند، بازاریان کارگران را دریابند‌.

حرام بودن فروش جنس ارزان با قیمت بالا
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به اینکه گران فروشی با گرانی فرق دارد، گفت: جنس ارزان را به قیمت گران فروختن حرام است، اگر جنسی گران خریده شود با درصد رایج فروخته شود ایرادی ندارد.
حجت الاسلام و المسلمین مرادی با بیان حرام بودم احتکار و اخفتای مایحتاج مسلمین، خاطر نشان کرد: احتکار و اخفتاکنندگان ستون پنجم دشمن در جامعه هستند چرا که آرامش را از جامعه سلب می کنند.
وی با توجه به اینکه امروزه گران فروشی بیش از گرانی جلوه داده است، ادامه داد: با توجه به اعمال تحریم های ناجوانمردانه، در دولت و هر فرد دیگری هم دچار تنگنا می شود لذا می طلبد نخبگان، اقتصاد دادان، بازاریان و افراد صاحب فکر و اندیشه در این مسیر و برای برون رفت از وضعیت اقتصادی به دولت کمک کنند.
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به همسو شدن برخی از افراد داخل با دشمن، خاطر نشان کرد: تعصبات جناحی، قومی، مذهبی را کنار بگذارید و برای آبادانی ایران اسلامی تلاش کنید چرا که موازی کاری به هیچ وجه مورد پذیرش نیست تا دوران جنگ اقتصادی تمام شود.

پایه ها و ریشه های نظام با جنگ اقتصادی از بین نمی رود
حجت الاسلام و المسلمین مرادی با بیان اینکه پایه های نظام سست نیست که با جنگ اقتصادی و موج موشک و پوشک از بین رود، گفت: پایه ها و ریشه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با اعتقاد به خون شهدا و با اعتقادات مردم محکم است.
وی به مردم توصیه کرد تا به بازار اسلامی و اقتصاد اسلامی تعصب داشته باشند، و از مردم خواست تا در صورت مشاهده انبار احتکار کالا، موضوع را سریعا گزارش دهند و مسئولین هم به جد برخورد کنند.
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به جنگ اقتصادی که در این برهه از زمان در کشور به وجود آمده است، گفت: برخی از افراد منتصب به خاندان پلید پهلوی به امید متزلزل کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از کشورهای منفور و متهجر عربی پول‌ هایی را دریافت کرده اند.
همچنین در حاشیه نماز جمعه، ایستگاه ویزیت رایگان نمازگزاران توسط مرزبانی شهرستان سراوان نیز برپا شده بود.
 انتهای پیام/الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۶۲۷
مرجع : شستون


ارسال