شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
معاون اوقاف و امور خیریه خبر داد:
فعالیت 80مبلغ اعزامی در اماکن متبرکه سیستان و بلوچستان
 
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده، در 13روز اول ماه محرم الحرام،80مبلغ به نقاط مختلف استان برای انجام برنامه های از پیش تعیین شده حضور خواهند داشت.
حجت الاسلام محسن اشرفيان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: در راستای برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری برنامه های عزاداری و سوگواری ایام محرم در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی، ۸۰ روحانی مبلغ از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای پوشش برنامه های دهه اول محرم به اماکن متبرکه استان اعزام شده است.
وی افزود: روحانیون اعزامی طی مدت ۱۳ روز با اجرای ویژه برنامه های بصیرت عاشورایی و فعالیت در خیمه های معرفت حسینی در آستان بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سراسر استان حضور دارند.
با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف اوقاف با شروع ماه محرم و صفر اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش می باشد، تصریح کرد: بیشتر نیات موقوفات استان به عزاداری و اطعام عزاداران حسینی اختصاص یافته و براین اساس در این ایام وظیفه اوقاف به عنوان متولی موقوفات، نظارت بر اجرای امینانه نیات واقفین است.
معاون فرهنگی اوقاف و امورخیریه استان خاطر نشان کرد: در این ایام، مبلغین اعزامی از قم علاوه بر حضور در خیمه های معرفت، سخنرانی مذهبی، اقامه نماز جماعت و پاسخگویی به مسائل شرعی، ويژه برنامه های دیگری نیز با توجه به شرایط، نیاز و استقبال مردم خواهند داشت.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۷۵۳


ارسال