جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,26 April 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
بانوان هنرمند و بسیجی شهرستان میرجاوه توانسته اند با تولید صنایع دستی باکیفیت گامی مثبت در جهت حمایت از تولید داخلی بردارند.
به گزارش عصرهامون، صنایع دستی جزء جدایی ناپذیری از هویت فرهنگی جامعه محسوب می‌شود، چراکه تاثیر بسزایی در حوزه فرهنگ، اشتغال و اقتصاد هرجامعه ای ایفا می کند.
صنایع دستی ایران یکی از زیباترین، متنوع‌ترین و باکیفیت‌ترین صنایع دستی موجود در جهان است و  بعد از نفت، پر درآمدترین کالای صادراتی کشور محسوب می شود اما به دلیل غفلت و بی‌توجهی مهجور مانده، در حالی‌که نقش و اهمیتی که صنایع دستی در دو بخش اشتغال و گردشگری دارد آنچنان می باشد که می تواند باعث رونق اقتصادی کشور شود.
عظیمی یکی از بانوان بسیجی شهرستان میرجاوه توانسته با استفاده از وام 50میلیون ریالی بسیج سازندگی هنر سکه دوزی خود را بسط داده و آن را به منبع درآمدی برای خود و ند نفر دیگر تبدیل کرده است.
خانم عظیمی دراین باره می گوید: صنایع دستی نماد فرهنگ کشور و محل زندگی ماست با گسترش تولید و عرضه به بازار مصرف می توانیم علاوه برحمایت از تولید داخلی، از فروش صنایع دستی تقلبی و چینی جلوگیری کنیم.
وی تاکید کرد: من توانستم سکه دوزی را به چندین کارآموز آموزش دهم و صنایع دستی تولیدی در بازار شهرستان و مرکز استان به فروش برسانیم.
رخساره ابراهیمی یکی از بانوان بسیجی شهرستان و مدیر شرکت تعاونی صنایع دستی تفتان دستاورد میرجاوه نیزدر این زمینه گفت: حمایت از صنایع دستی تولید داخلی باید در راس کار مسئولین مربوط قرار بگیرد و ضمن حمایت از هنرمندان این صنایع، در زمینه ایجاد اشتغال، بازاریابی و صادرات این آثار اقدامی انجام داد.
وی افزود: شرکت صنایع دستی تفتان دستاورد فعالیت های مختلفی در زمینه صنایع دستی از جمله سوزن دوزی، خامه دوزی، سکه دوزی، قیطان دوزی، گلیم بافی، طراحی و دوخت لباس محلی، پریوار دوزی و غیره دارد و سالانه 600 مددجو در این شرکت آموزش صنایع دستی می بینند و تولیدات خود را در بازارهای سیستان و بلوچستان و حتی سایر استان های کشور به فروش می رسانند.
ابراهیمی عنوان کرد: با تولید صنایع دستی ایرانی توسط این بانوان میتوان گامی هرچند کوتاه در رونق اقتصادی و جذب گردشگر به وجود آورد.
این کارآفرین بسیجی ايجاد بازار فروش مناسب و تلاش براي از ميان برداشتن موانع صادراتي را بهترین راه حل، برای توسعه صنایع دستی ایرانی می داند و لزوم این امر را در همکاری همه جانبه مسئولین برای جلوگیری از واردات صنایع دستی بی کیفیت چینی و پاکستانی به کشور عنوان می کند.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۷۶۸


ارسال