پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۸
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
عفونت عمده دلیل مرگ نوزادان/ رشد 93 درصدی زایمان های بهداشتی یکی از ثمرات طرح تحول سلامت است
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: رشد 93 درصدی زایمان های بهداشتی وکاهش زایمان درمنزل یکی از ثمرات طرح تحول سلامت در سیستان وبلوچستان است.
به گزارش عصرهامون، با اجرای طرح تحول سلامت وحمایتهای ویژه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه ترویج زایمان های مراقبت شده وطبیعی، شاخص زایمان های بهداشتی در استان رشد چشمگیری داشته است.
مهدی طباطبایی در تشریح خبر فوق به اصحاب رسانه گفت: با توجه به اینکه یکی از علل عمده مرگ نوزادان ابتلا به عفونت ها می باشد، لذا به منظور کاهش عفونت در نوزادان اقدامات و مداخلاتی نظیر ارتقای برنامه های کنترل عفونت در سطح یک در حال پیگیری و اجرا می باشد.
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: در حال حاضر با اجرای برنامه های محوری پیشگیری از مرگ مادران ونوزادان خوشبختانه پوشش مراقبت 5-3 روزگی نوزادان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از 38.9% در سال 94 به 76.7% در سال 96 افزایش یافته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: با عنایت به غربالگری علائم خطر نوزادی مثل زردی و بررسی از نظر موفقیت در امر تغذیه نوزاد با شیر مادر لازم است، مداخلات لازم در خصوص ارتقاء کمی و کیفی مراقبتهای نوزادان ادامه یابد و همچنین  مشاورین شیردهی، مراقبین سلامت و بهورزان در کلیه سطوح داخل و خارج بیمارستانی ، خدمات مشاوره و آموزش شیردهی را به مادران باردار و شیرده ارائه  کنند.
این مسئول بیان کرد: مرکز مشاوره ژنتیک دانشگاه نیز به صورت فعال آمادگی لازم جهت ارائه هر گونه خدمات مشاوره، غربالگری و تشخیص پیش از تولد را در سطح استان دارا می باشد.

انتهای پیام/ 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۱۱۵


ارسال