چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
خطیب نماز جمعه سراوان:
قطع شدن دست استکبار جهانی با تسخیر لانه جاسوسی
 
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: سفارت آمریکا و لانه جاسوسی محلی برای ایجاد و‌طراحی توطئه و تفکر شیطانی آمریکا برای انقلاب نوپای جمهوری اسلامی ایران بود که با یک همت انقلابی دست استکبار از این کشور قطع شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری با اشاره به شکوه و عظمت ایجاد شده در مراسم پیاده روی اربعین، گفت: بر خلاف تمام توطئه هایی که دشمن ایجاد کرد، اما پیاده روی اربعین با عظمت خاصی برگزار شد.
وی افزود: بیش  از ۲۰ میلیون نفر در روز اربعین و دیگر ایام در این مراسم شرکت کردند که علیرغم مسائلی که برخی ها  در ایران و دیگر کشورهای  اسلامی راه اندازه کرده بودند، حماسه ای با شکوه و بی نظیر خلق شد.
امام جمعه شهرستان سراوان خاطر نشان کرد:  وحدت و همدلی امت های اسلامی، ارادت مسلمین به سرور و سالار شهسدان، ترویج تفکر عاشورایی، تجمع با شکوه در کربلا،  ظرفیت سازی و قدرت سازی کربلا برای آزاد سازی قدس، همدلی و هماهنگی کشور ایران و عراق از جمله دستاوردهایی بود که در پیاده روی اربعین ایجاد شد.
حجت الاسلام و المسلمین بامری ادامه داد: برخی ها فکر می کردند که با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی مردم دست از ارزش ها و اعتقادات خود می کشند و در مراسم اربعین شرکت نخواهند کرد، اما مشاهده شد که تمامی مشکلات اقتصادی و تحریم ها در اراده، ارزش ها و اعتقادات دینی و مذهبی ملت ایران تأثیری نداشته و مردم سراسیمه و با شکوه تر در این مراسم شرکت کرند.
وی تصریح کرد: تجمع با شکوه در کربلا نقطه شروع و عطفی برای ریشه کنی بنیان مستکبران که قدس شریف را به اسارت گرفته اند و صاحبان اصلی آن را آواره کرده اند، خواهد بود.
امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ۱۳ آبان، گفت: در این روز تسخیر لانه فساد و جاسوسی استکبار جهانی توسط دانشجویان پیرو خط امام صورت گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین بامری افزود: این لانه جاسوسی محلی برای ایجاد و‌ طراحی توطئه و تفکر شیطانی آمریکا برای انقلاب نوپای جمهوری اسلامی ایران بود که با یک همت انقلابی دست استکبار از این کشور قطع شد.
وی خاطر نشان کرد: با تسخیر لانه جاسوسی و قطع شدن دست استکبار از کشور، فرهنگی ایجاد شد که مضاعف بر فرهنگ اولیه برای مقابله با استکبار جهانی بود.
امام جمعه شهرستان سراوان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و مقابله با استکبار جهانی را یکی از موضوعاتی عنوان کرد که برکات مقدسی در طول انقلاب اسلامی برای نظام داشته است.
حجت الاسلام و المسلمین بامری اظهار کرد: تمامی آحاد و اقشار جامعه با ساز و کار غنی و با شعار های انقلابی و کوبنده در روز 13 آبان در میادین حضور پیدا خواهند کرد چرا که ما یک کشور انقلابی و اسلامی هستیم و استکبار ستیزی نیز جزئی از انقلاب است.
وی با اشاره به رحلت جانسور و جانگداز پیامبر اکرم(ص)، گفت: هیچ درد و رنجی در دنیای اسلام والاتر و غمبار تر از رحلت این عزیز بزرگوار نبوده است چرا که حضرت محمد (ص) تنها آینه و تجلی گاه تمامی حسنات عالم هستی بود و تمامی حسنات و زیبایی های عالم در وجود نازنین پیامبر اکرم(ص) قرار داشت.انتهای پیام/الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۷۴۵


ارسال