شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
عملیات روکش آسفالت محور ترانزیتی سراوان_کوهک به طول 25 کیلومتر از کیلومتر 42 آغاز شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، غیر استاندار بودن جاده ها، کم عرض و خاکی بودن مسیر های مواصلاتی در شهرستان مرزی سراوان یکی از معضلات شهروندان این خطه از کشور محسوب می شود و برخی از بومیان با انتشار تصاویر و فیلم ها از غیر استاندارد بودن و نامناسب بودن جاده های سطح شهرستان در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند.
شهروندان سراوانی با انتشار فیلم ها در فضای مجازی به گونه ای دیگر مطالبات خود را از متولیان امر درخواست کرده اند.
عریض بودن جاده ترانزیتی سراوان_کوهک یکی از دغدغه های مردم و رانندگانی بوده که به صورت مستمر در این مسیر در حال تردد هستند.
این جاده دارای موج های  زیادی است که می توان یک موج سواری رایگان را در این مسیر تجربه کرد.
به تازگی قسمتی از محور سراوان کوهک به صورت پروژه های امانی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای توسط راهداران سراوانی در حال مرمت است.
هوشنگ دهواری رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای  سراوان در حاشیه بازدید از پروژه روکش آسفالت محور سراوان کوهک گفت: این پروژه به طول 25 کیلومتر از پروژه های امانی این اداره است که توسط راهداران سراوان در حال انجام می باشد.
وی افزود: با تخصیص 500 تن قیر توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان عملیات روکش آسفالت از کیلومتر 42 این محور که بیشترین آسیب را دیده بود آغاز شده است.
 
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای سراوان خاطر نشان کرد: 46 کیلومتر از محور سراوان کوهک نیز به صورت پیمانی در سال جاری اجرا می شود.
دهواری تصریح کرد: با روکش آسفالت این محور از ایمنی بیشتری برخوردار خواهد شد و می تواند نقش سازنده ای در صادرات کالا و تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

گفتنی است؛ محور سراوان کوهک مسیر ترانزیت کالا بین ایران و پاکستان، از مرز جنوب شرق است و نزدیکترین فاصله را با شهرهای کشور همجوار دارد و روزانه کامیون های زیادی از این مسیر برای ترانزیت کالا استفاده می کنند.

انتهای پیام/الف. د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۲۹۳


ارسال