پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ,2 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
امام جمعه موقت شهرستان سراوان:
اقدامات تروریستی چابهار بیانی واضح برای زبونی ایادی استکبار/16 آذر نماد استکبار ستیزی و اقتدار ملت ایران
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت: : این اقدامات تروریستی بیانی واضح برای زبونی ایادی استکبار و بیانی واضح تر برای اثبات زنده بودن حس و روحیه ایثار و شهادت در بین جوانان، به خصوص کارکنان نیروی انتظامی است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون؛ نماز جمعه این هفته (16 آذر ماه) به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی امام جمعه موقت سراوان در مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی امام جمعه موقت شهرستان سراوان در خطبه های سیاسی و عبادی این هفته خود با بیان اینکه بیداری یکی از مهمترین فرامین  مقام معظم رهبری به دانشجویان است و این مهم مورد تاکید آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت عصمت و طهارت (ع) می باشد، گفت: بیداری اهل علم، گام مهمی در هوشیاری و آگاهی اقشار مختلف جامعه است.

وی ضمن محکومیت حادثه تروریستی چابهار افزود: این اقدامات تروریستی بیانی واضح برای زبونی ایادی استکبار و بیانی واضح تر برای اثبات زنده بودن حس و روحیه ایثار و شهادت در بین جوانان، به خصوص کارکنان نیروی انتظامی است.
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با بیان اینکه تدابیر بسیار خوب فرماندار و مسئولین امنیتی کشوری و استانی، در جهت حفظ آرامش در منطقه مثال زدنی است، تصریح کرد: دفاع جانانه ملت ایران در جنگ تحمیلی درسی بود که این ملت از سالار شهیدان حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) گرفته است.
 
وی با اشاره به اینکه اگر جهانیان خواستار رهایی از ظلم، ستم و استکبار هستند باید از پیروزی بزرگ و مقاومت ملت ایران در جنگ هشت ساله الگو بگیرند، بیان کرد: فداکاری های همه جانبه ملت بزرگ ایران در تحمل مشقت و سختی ها در زمان جنگ تحمیلی نباید فراموش شود. امروز که در جنگ اقتصادی قرار داریم، نیاز به تدبیر و اجرای همان سبک زندگی احساس می شود.
 
حجت الاسلام و المسلمین مرادی توضیح داد: پرهیز از اسراف و خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند نوعی اقدام عاقلانه و عالمانه در راستای حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با استکبار جهانی راهی برای رهایی از تحریم‌های ظالمانه استکبار علیه ایران است.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از نهادهای بسیار مهم و تاثیرگذار در جمهوری اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی است و این نهاد بسیار تاثیرگذار می توانند نقش بسزایی در تدوین قوانین و نقشه راه و یکسان سازی مسیر برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و نجات از تحریم‌های ظالمانه و پیروزی در شبیخون فرهنگی داشته باشد، یادآوری کرد: هرگاه فرهنگ مصرف به اندازه، پرهیز از اسراف و خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند و تعصب نسبت به کالای ایرانی و سازندگان به ساخت ای کالاها در جامعه اسلامی فراگیر شود، بسیاری از مشکلات حل و راه برون رفت از مشکلات اقتصادی برای همگان پیدا خواهد شد.
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان داشت: در تدوین قوانین به گونه ای تلاش کنید و تدوین کنید که ان‌شاء‌ الله به جوانب مختلف توجه کنید تا نیازی به اینکه حتما رهبری  وارد شود، نباشد. مثلاً  در قوانین منع بکارگیری بازنشستگان حواسمان باشد که از انسان هایی که همچنان توان را دارند و در سن بسیار کمی استخدام شدند و در جوانی بازنشسته شدند بتوانیم از فرصت خدمت آنها استفاده کنند.
 
وی در ادامه خطبه فوق با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در اجلاس سراسری نماز عنوان کرد: راه نجات جامعه را نماز است و نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل می کشاند و اعتلاء می‌بخشد.
 
امام جمعه موقت سراوان بیان کرد: بخش مهمی از گرفتاری ها و آلودگی های ما براثر نپرداختن نماز و این حقیقت هشدار دهنده است. از این رو ترویج نماز با همه‌ شیوه‌های اثرگذار، در شمار وظایف بزرگی است که همه باید بدان اهتمام ورزیم.
 
وی با اشاره به روز دانشجو اظهار کرد: 16 آذر بیانگر این است که دانشجویان خواستار این بودند که کشورشان زیر سلطه آمریکا نباشد و گرامیداشت این روز تأکید بر این مطلب دارد که هرگز سلطه طلبی آمریکا را نمی پسندیم و اقتدار ایران اسلامی را حذف می کنیم.
 
حجت الاسلام و المسلمین مرادی در پایان با اشاره به حادثه تروریستی چابهار گفت: مردم لازم است چشمان بیدار نهادهای اطلاعاتی و امنیتی باشند که هرگاه حرکت مشکوکی را از هر کسی مشاهده کردند برای جلوگیری از مشکلات و پیامدهای منفی نظیر حوادث تروریستی سریعاً به نهادهای اطلاعاتی اطلاع دهند و در کاهش این اقدامات ایفای نقش کنند.

 
انتهای پیام/م.ش
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۴۹۵


ارسال