دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ,26 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۵
در جشن روز دانشجو مطرح شد؛
دانشجویان محور اصلی و مهم دانشگاه/ 16 آذر نقطه عطفی در آموزش عالی کشور است+تصاویر
 
رئیس مجتمع آموزش عالی شهرستان سراوان گفت: دانشجویان محور اصلی و مهم دانشگاه هستند و با وجود آنها زنجیره تعلیم و تربیت برای قشر فرهیخته تحقق پیدا می کند و اگر دانشجویی نباشد دانشگاهی در کار نخواهد بود.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ جشن روز دانشجو با حضور محمدرضا ریگی رئیس مجتمع دانشگاهی آموزش عالی و جمعی از استاتید، دانشجویان و مسئولان در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سراوان برگزار شد.

محمدرضا ریگی در این مراسم  با بیان اینکه وجود دانشجویان باعث عزت مندی ، شکوه و جلال ایران اسلامی می شود و در جهت اعتلای نام کشور خود باید تلاش کنیم، گفت: 16 آذر نقطه عطفی در آموزش عالی کشور بوده و تمام برنامه هایی که طراحی می شود باید در مورد آن تامل کافی را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در مورد اینکه شهیدان چه وظیفه ای را بر دوش دانشگاهیان گذاشته اند، افزود: همه دانشجویان باید در جامعه نقش آفرینی و در کل کشور ایفای نقش کنند.

ریگی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تصریح کرد: هر دانشگاه در واقع نقطه اساسی هر جامعه و یا کشوری است.

وی یادآوری کرد: اگر دانشگاه مسیر درستی را انتخاب کند آینده کشور رو به رشد خواهد رفت و اگر مسیر انحراف رود جامعه و کشور رو به زوال خواهد رفت و علم آموزی در این راستا رسالتیست که دانشجویان و دانشگاهیان باید در فراگیری آن تلاش کنند و اگر برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم به اهداف خود می رسیم.

رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان با بیان اینکه دانشجویان محور اصلی و مهم دانشگاه هستند و با وجود آنها زنجیره تعلیم و تربیت برای قشر فرهیخته تحقق پیدا می کند، بیان کرد: اگر دانشجویی نباشد دانشگاهی در کار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه حضور دانشجویان در دانشگاه می تواند سازنده تجربیات مختلفی برای حضور و ارتباطات بیشتر در جامعه و آینده باشد، یادآوری کرد: نباید نسبت به جهان پیرامون خود غافل باشیم و همیشه یک تحلیل درستی از رویدادهای جوامع داشته که نشان دهنده این است که ما نسبت به مسائل جامعه حساس هستیم.

ریگی توضیح داد: در محیط دانشگاه دانشجویان باید در مسائلی که در مورد خودشان است ورود پیدا کنند و در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و ورزشی پیشنهاد دهنده، سازنده و اصلاح کننده باشند و اگر فعالانه در اجتماع خود حضور داشته باشیم می توانیم برای کسب مدیریت های کلان این کشور و نقش آفرینی در آن سهیم باشیم.
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۴۹۶


ارسال