جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در یک اقدام عجیب، دولتی ها مجوز فروش کالا با قیمت غیر درج شده بر روی کالاها را صادر کردند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، گران فروشی و گران شدن  قیمت کالاها در شهرستان مرزی سراوان در جنوب سیستان و بلوچستان به معضل دیگر برای شهروندان این خطه از کشور تبدیل شده است.
برخی از فروشندگان افزایش قیمت دلار را علت گران شدن کالا ها عنوان کرده و برخی دیگر نیز خرید با قیمت بالا از کارخانه را علت افزایش قیمت ها اعلام کردند.
در روزهای اخیر برخی از فروشندگان سراوانی کالا های موجود در فروشگاه ها را با قیمت غیر آنچه که بر روی کالا درج شده است را به فروش می رسانند.
این فروشندگان عنوان کرده اند که کارخانه، کالا را با قیمت بالا به آنها فروخته است پس آنها هم برای عدم ضرر و زیان قیمت را افزایش داده اند.
یکی از شهروندان سراوانی در گفت و گو با شستون اظهار کرد: فروشندگان در این شهرستان کالاها را با قیمت دلخواه به فروش می رسانند که این امر منجر شده تا سبد خرید مردم کاهش یابد. 
وی ضمن گلایمند از ستاد تنظیم بازار و دستگاه های نظارتی، افزود: قیمت های نجومی برخی از کالاها، سرپرستان خانوار را شرمنده همسر و فرزند کرده است. 
این شهروند سراوانی ادامه داد: یک کارگر با حقوق پایه در این شهرستان چگونه می تواند زندگی کند و مخارج خانواده را تأمین کند. 
وی خاطر نشان کرد: برخی از فروشندگان افزایش قیمت دلار، روپیه و همچنین تحریم ها را بهانه ای برای افزایش قیمت قرار داده اند و انصاف را رعایت نمی کنند. 
این شهروند سراوانی تصریح کرد: اگر افزایش قیمت دلار منجر به گران شدن قیمت اجناس شده بود، حال که قیمت دلار کاهش یافته چرا به قیمت اجناس ارزان‌تر نشده و روزانه قیمت برخی از کالاها در حال افزایش است؟ 
شهروندان سراوانی در اعتراض به این موضوع خواستار پیگیری این موضوع از این پایگاه خبری شدند.
در تماسی که خبرنگار شستون با مهرداد طاهری رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان داشت، وی اظهار کرد: با توجه به ابلاغیه اعلام شده تا اطلاع ثانوی قیمت درج شده بر روی کالا ملاک بر فروش نیست، و فروشندگان طبق فاکتور های خرید اجناس را به فروش می رسانند.انتهای پیام/الف.د
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۵۴۸


ارسال