شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ,24 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹
در جلسه برنامه ریزی اجلاس نماز مطرح شد؛
پیدایش اسلام برای نجات و اصلاح بشر/ هموار کردن مسیر برای اقامه نماز برای مسلمانان از وظایف دولت اسلامی است
 
امام جمعه اهل سنت مسجد صدیق اکبر شهرستان سراوان گفت: برخی از هندوها بر این باورند که خدا در کلام مسلمانان از همه بزرگ تر است و هیچ معبودی جز او در جهان نیست؛ یعنی نابودی همه کافر ها و این در حالی است که اسلام نیامده که کسی را به هلاکت برساند بلکه برای اصلاح و نجات بشر از تاریکی ها ظهور پیدا کرده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ جلسه برنامه ریزی اجلاس نماز با حضور شهسوار نصرتی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری، مولوی محمد صدیق درازهی امام جمعه اهل سنت مسجد صدیق اکبر، حجت الاسلام والمسلمین مراد نورایی یار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرای در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان سراوان برگزار شد.

در این جلسه مولوی محمد صدیق درازهی امام جمعه اهل سنت مسجد صدیق اکبر شهرستان سراوان ظهار کرد: با توجه به اینکه جایگاه نماز در دین اسلام برای همگان روشن است جای هیچ ابهامی وجود ندارد.

وی ادامه داد: صبر در معصیت و نماز دو گزینه مهم برای مسلمانان است که به آنها نیاز دارند و افراد، خانواده خود را به نماز خواندن امر کنند و خودشان به این مسئله مهم اهتمام داشته باشند.

امام جمعه اهل سنت مسجد صدیق اکبر توضیح داد: نماز بهترین ذکر، یاد و لحظه نزدیک شدن به خدا است و انسان کارهایی را که خود انجام می دهد و به آنها پایبند است باید خانواده خود را به آن سو کشانده و امر کند.

وی تصریح کرد: حکم نماز در معراج به پیامبر (ص) اهدا شده و از جایگاه خاصی در بین مسلمانان برخوردار است و کسی که نماز را ضایع نکند از او انتظار نمی رود که سایر احکام را ضایع کند.

مولوی درازهی با بیان اینکه اقامه نماز یک مسئولیت بزرگ برای مسئولان است، تصریح کرد: شرایط درونی و بیرونی که شامل پاکی مکان، لباس و بدن می شود باید رعایت شود.

وی توضیح داد: برخی از هندو ها بر این باورند که خدا در کلام مسلمانان از همه بزرگ تر است و هیچ معبودی جز او در جهان نیست و این یعنی نابودی همه کافر ها و این در حالی است که اسلام نیامده که کسی را به هلاکت برساند بلکه برای اصلاح و نجات افراد از تاریکی ها ظهور پیدا کرده است.

مولوی درازهی با اشاره به اینکه در تشکیل دولت اسلامی هموار کردن مسیر برای اقامه نماز برای مسلمانان از وظایف دولت است، گفت: نظام جمهوری اسلامی برای اسلامی کردن جامعه و جلوگیری از حرام ها است که خوشبختانه این امر در ایران اسلامی رعایت می شود.

در پایان جلسه مقرر شد که همایش اجلاس نماز در 27 آذر ماه با جامع هدف دانش آموزان، اساتید و دانشجویان در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شود.
 
انتها پیام/م.ش
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۵۵۵


ارسال