پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
اوضاع نابسامان پمپ بنزین های شهرستان سراوان و پس از به وجود آمدن نزاع در یکی از این جایگاه ها، صدای علما را در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان درآورد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، توزیع نامناسب و عدم مدیریت صحیح در جایگاه های سوخت و فرآورده های سوختی در شهرستان سراوان گلایمندی مردم و علما را به دنبال داشت.
حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی امام جمعه شهرستان سراوان روز گذشته در خطبه های نماز جمعه از وضعیت توزیع نامناسب بنزین و کدینک کارت های سوخت در این شهرستان گلایه کرد و گفته، همه مردمی که در شهرستان سراوان زندگی می کنند، بومی نیستند، چرا باید کارت های آنها کدینگ شود؟ چرا برای دریافت چند لیتر بنزین در این شهرستان در جایگاه های سوخت به مردم بی احترامی شود؟ اگر بنزین وجود ندارد چرا در جاده ها خودرو ها و موتور سیکلت های بنزین کش به وفور یافت می‌شود؟
وی معتقد است اگر مسئول مربوطه نمی تواند مشکل مردم را حل کند و برخورد قانونی انجام دهد، استعفا دهد تا فرد دیگر جایگزین شود، مردم چقدر سختی بکشند، بنزین به صورت فراوان وجود دارد اما شهروندان برای دریافت بنزین در تنگنا قرار دارند.
 
 
همچنین حجت الاسلام و المسلمین حاتم بامری رئیس دفتر امام جمعه در سراوان بازدیدی که در 21 آبان ماه سال جاری از جایگاه های سوخت این شهرستان داشته با اشاره به عملکرد ضعیف برخی از مدیران جایگاه های سوخت در کنترل سهمیه بندی کارت های جایگاه سوخت گفته تعزیرات حکومتی این شهرستان عملکرد ضعیفی در این زمینه دارد و باید نظارت خود را بر روی این جایگاه ها دقیق تر انجام دهد.
 
وی با بیان خرید 90 هزار تومانی 20 لیتر بنزین در بازار آزاد توسط افرادی که کارت سوخت خودروی آنها کدنیگ نیست، اظهار کرده که مسئولین شهرستان سراوان برای کدینگ کارت های سوخت، مردم را از فرمانداری به شرکت نفت پاسکاری می کنند که موجب نارضایتی و ابراز گلایه مندی آنها شده است.
 
بامری با بیان اینکه جایگاه سوخت پاک گوهر دزک عملکرد خوبی در زمینه سوخت رسانی به مردم دارد و گاها برای حل مشکلات مردم از کارت سوخت شخصی خود استفاده می کند، عنوان کرده است این جایگاه فاقد کارت سوخت است و متاسفانه جایگاه هایی که دارای عملکرد ضعیف هستند کارت جایگاه دارند.
وی معتقد است هیچ یک از مسئولین در این زمینه پاسخگو نیستند و دفتر کدینگ کارت های سوخت در فرمانداری سراوان بسته و تعطیل شده است.
همچنین در ساعات مختلف روز شاهد توزیع سوخت در گالن در برخی از پمپ بنزین های شهرستان هستیم که این امر منجر به تشکیل صفوف طولانی در برخی از جایگاه ها می شود که باعث نزاع میان شهروندان و مسئولین جایگاه شده است. 
در هفته گذشته کلیپی از درگیری چند شهروند سراوانی با پمپ چی های یکی از جایگاه های سوخت شهرستان در گروه های واتساپی شهرستان منتشر شد که نشان از عدم مدیریت صحیح و کم توجهی دستگاه های نظارتی را دارد. 
 
یکی از شهروندان سراوانی گفته دوربین های مدار بسته ای که در جایگاه های سوخت نصب شده است، گویا فقط کاربرد نمایشی دارد چرا که در هر ساعت از روز که به جایگاه های سوخت مراجعه کنیم، شاهد توزیع بنزین در گالن هستیم.
 
وی گفته یکی از پمپ بنزین های موجود در شهرستان که فاصله چندانی با ارگان نظارتی ندارد، همواره در حال توزیع سوخت در گالن است و چرا با اینکه تخلف آشکار بیخ گوش دستگاه های نظارتی رخ می دهد، اما اقدام اساسی صورت نمی گیرد؟
 
این شهروند سراوانی معتقد است تمامی سکو های سوخت این جایگاه در برخی از شب ها به قاچاقچیان سوخت، بنزین در گالن می دهند که این امر صدای شهروندان را در آورده است.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۶۶۱


ارسال