يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۳
به منظور رفع افت ولتاژ برق در زمان پیک مصرف؛
عملیات نصب تجهیزات پست 63/20 دهک پایان یافت/ بهره برداری از فاز دوم این پروژه تا قبل از فصل گرما
 
فرماندار سراوان از اتمام عملیات نصب تجهیزات پست 63/20روستای دهک به منظور رفع افت ولتاژ برق در زمان پیک مصرف خبر داد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، روستای مرزی دهک که در بخش مرکزی شهرستان سراوان قرار دارد، در فصل تابستان با افت ولتاژ همراه است که این موضوع گلایمندی روستاییان این منطقه در فصل گرما را به دنبال دارد. 
افت ولتاژ برق در فصل گرما، منجر به وارد شدن آسیب به لوازم برقی مردم می شود، اما برخی از افت ولتاژ ها مربوط به ایراد در شبکه برق خانگی است که به گفته مدیر عامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان  با بخش ازآن با احداث خط ولتاژ 63  و خطوط برق این مورد مرتفع می شود. 
تابستان سال 96 بود که ساکنین روستای دهک از افت ولتاژ در این روستا که به لوازم برقی و خنک کننده آنها آسیب وارد کرده بود، بسیار گلایمند بودند. 
برخی از روستاییان مدعی بود که ولتاژ برق در تابستان سال 96 به 175 رسیده بود و با توجه به گرمای بی سابقه تابستان آن سال، مشکلات زیادی را برای مردم این منطقه به وجود آورده بود. 
درویش نارویی فرماندار شهرستان سراوان در بازدیدی که از پست63/20 احداث شده در نزدیکی روستای دهک داشت، گفت: با پیگیری های صورت گرفته و با هدف افزایش قابلیت اطمینان ولتاژ برق منطقه بالاخص بخش بم پشت؛ دو پست جدید 63/30 کیلو ولت در شهر سیرکان و روستای دهک نصب خواهد شد.
وی افزود: عملیات نصب تجهیزات پست 63/20 دهک پایان یافته و فرایند برق رسانی دو خط جدید 20 به سمت اسفندک و کوهک و سیرکان آغاز شده است و دو خط 20 دیگر به سمت شهر سراوان و روستاهای اطراف تا دو هفته آینده انجام خواهد شد.
فرماندار سراوان بیان کرد: با راه اندازی کامل این دو پست یک خط 20 قدیمی بخش بم پشت با 500 کیلومتر؛ به 5 خط افزایش خواهند یافت.
نارویی اظهار: این پروژه با 105 کیلومتر مسیر شبکه و اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان احداث خواهد شد.
وی بهره برداری از فاز دوم این پروژه را تا قبل از فصل گرما اعلام کرد و گفت: کل افت ولتاژ برق منطقه در زمان پیک بار برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۶۸۵


ارسال