پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
در همایش اجلاس نماز سراوان مطرح شد؛
خشوع در نماز منجر به خروج فحشا و فشاد از فرد می شود/ پیشتازی شهر حافظان قرآن در ترویج ارزش های دینی
 
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: اگر روح نماز را درک کنیم و در نماز خشوع داشته باشیم، فحشا و فساد و منکر نیز خود به خود از فرد خارج می شود و اگر روح و خشوع در نماز باشد به فلسفه نماز خواهیم رسید.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ حجت الاسلام و المسلمین بزمانی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در همایش اجلاس نماز ضمن پاسداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه بصیرت، گفت: مجموعه معارف اسلامی، اهمیت نماز را بسیار واضح، روشن و صریح برای جامعه ایمانی بیان کرده است.

 وی افزود: از نماز به عنوان بهترین عمل در آموزه های دینی یاد می شود به گونه ای که در طول شبانه روز پنج نوبت با انواع و اقسام بیانات دعوت به این امر مهم می شویم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: توجه به حوزه نماز آنقدر دارای اهمست است که بهترین افراد جهت ترویج فرهنگ نورانی نماز تلاش می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بزمانی با بیان اینکه اگر روح نماز را درک کنیم و در نماز خشوع داشته باشیم، فحشا و فساد و منکر نیز خود به خود از فرد خارج می شود و اگر روح و خشوع در نماز باشد به فلسفه نماز خواهیم رسید.

 وی بخشی از فاصله گرفتن از نماز را مربوط به محیط خانواده و حوزه اجتماعی دانست و ادامه داد: اگر افرادی که به عنوان الگو و اسوه در جامعه قرار دارند با توجه به مقبولیتی که میان افراد جامعه دارند، می توانند افراد را به سمت فرهنگ نورانی نماز سوق دهند.

درویش نارویی فرماندار سراوان نیز در این همایش با بیان اینکه خدا را شاکر هستیم که برای اصلی ترین و مبنایی ترین موضوع که مسلمانان برای تحقق آن تلاش می کنند، همایش برگزار شده است، گفت: برای نماز و مبانی تعالی بخش اسلام و قرآن باید چندین همایش برگزار شود چرا که باور های دینی و ارزش های ارزشمند اسلام ترویج داده می شود.

 وی افزود: نماز به عنوان رکن رکین اسلام و به عنوان عمود دین نیز یاد می شود که برای زنده نگه داشتن این عمود، باید فرعیات را به خوبی دریابیم و در جهت ترویج آن همت گماریم.

 فرماندار سراوان یادآور شد: در سایه نماز و دین است که می توانیم زندگی تعالی بخش و ارزشمند را ایجاد کنیم همچنان که یکی از شعار های اصلی و اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اقامه نماز و برپایی دین است و با این شعار توانست وحدت و همسویی را در جامعه ایجاد کند که حاصل آن پیروزی انقلاب اسلامی شد.

نارویی با توجه به اینکه رمز ماندگار عمود دین، صیانت از ارزش های دین است، اضافه کرد: در حوزه مسائل دینی و اسلامی سراوان با توجه به وجود حافظان و قاریان قرآن، علما و مشاهیر فراوان پیشتاز و در نهادینه کردن ارزش های دین به خوبی عمل کرده اند.


انتهای پیام/الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۹۳۷


ارسال