جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ,3 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت: یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران بیدار کردن وجدان های خفته ای بود که استعمار گران و غربی ها به آنها تلقین کرده بودند که شما مسلمانان نمی توانید و باید در مستعمره ما باشید.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، حجت الاسلام و السملمین مراد نورایی یار در جمه نمازگزاران جمعه با اشاره به اینکه مشاهده عزت و اقتدار کشور های اسلامی در جهان مایه خرسندی است، گفت: اگر به تاریخ رجوع شود مشاهده می کنیم به طور کلی کشور های اسلامی مستعمره اجانب بودند اما با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، روح امید و مبارزه مقابل استعمارگران بیدار شد.
 
وی افزود: یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران بیدار کردن وجدان های خفته ای بود که استعمار گران به آنها تلقین کرده بودند که شما مسلمانان نمی توانید و باید در مستعمره ما باشید.
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان ادامه داد: افرادی ذلیلانه این موضوع را پذیرفته بودند اما انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره)، طلسم بردگی راشکست و سحر ساحران را که ذهن ها را محسور کرده بود از بین برد.
 
حجت الاسلام و السملمین نورایی یار خاطر نشان کرد: در گوشه ای از تاریخ برخی از افراد پس از سفر به کشور های دیگر و به محض ورود به کشور کشف حجاب کردند و حجاب و چادر را مانع از پیشرفت دانستند که انقلاب اسلامی با حجاب و حفظ چادر و ایمان و اعتقاد به خود توانست روحیه توانایی و پیشرفت را ایجاد کند و به برکت رشادت های همه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به فناوری های نوین در جهان دست یافت.
 
وی تصریح کرد: اگر امروز استعمارگران از منطقه خارج شدند این امر محقق نمی شد مگر با مجاهدت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم در سوریه، عراق و لبنان.
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: خناس ها و وسواس هایی در ذهن ها و قلب ها وسوسه ایجاد می کنند، قلم هایشان و درم هایشان که خرج مبارزه با این نظام می شود، بشکند که امروزه قدر امنیت را در آتش نمرودیان نمی بینند. 
حجت الاسلام و السملمین نورایی یار با بیان اینکه علی رغم همه مشکلات، تحریم ها و تهدید ها باید هوشیار باشیم و بصیرت و دشمن شناسی را در خود ایجاد کنیم، از حضور مردم شیعه و سنی شهرستان سراوان در مراسم گرامیداشت 9 دی و اعلام خشم و انزجار از سردمداران 9 دی و فتنه گران و افرادی که می‌خواهند آب به آسیاب دشمن بریزند و اعلام همبستگی و میثاق با مقام عظمای ولایت انجام دادند، قدر دانی کرد. 
 
وی ادامه داد: اگر خدای ناکرده نعمت ولایت از کشور گرفته شود، این کشور مورد آماج استکبار جهانی، استعمارگران، افرادی که در سال 57 فراری شدند که آرزو دارند وارد کشور شوند، قرار می‌گیرد، افرادی که خیانت های ظاهر و باطن خود را در طول این مدت به نظام، آرمان های امام راحل و شهدا وارد کردند، لطمه هایی را به جمهوری اسلامی زدند آنها بار دیگر برگردند و  طلسم وابستگی را از بین برده شده  و سند رقیت را که انقلاب پاره کرده، بر گردن های خود آویزان کنند. 
 
 
انتهای پیام/ الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۱۲۵


ارسال