سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان ۱۱ برابر حد مجاز شد
 
کارشناس پیش بینی اداره هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد روز قبل در زاهدان که تا شب گذشته ادامه داشت، سبب بروز گرد و خاک در زاهدان شد و غلظت ذرات معلق را در بالاترین حالت خود به 11 برابر حد مجاز رساند.
 علی ملاشاهی، در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون، گفت: سرعت وزش باد در بیشینه شدت خود در زاهدان به 69 کیلومتر در ساعت رسید که موجب شد غلظت ذرات معلق در هوای شهر به هزار و 655 میکروگرم بر متر مکعب برسد.

وی افزود: گرد و غبار ایجاد شده در شهر شعاع دید را به هزار و 200 متر رساند که این عدد در نصرت آباد به زیر 1000 متر رسید که منجر به مسدود شدن مسیرهای مواصلاتی در این منطقه نیز شد.

کارشناس پیش بینی اداره هواشناسی استان با بیان اینکه از ساعات پایانی دیشب باد فروکش کرده و امروز وزش باد قابل توجهی نخواهیم داشت افزود: از اواخر شب چهارشنبه و صبح پنج شنبه مجددا وزش باد را در نواحی مرکزی استان و زاهدان داریم که منجر به ایجاد گرد و غباری به نسبت کمتر از آنچه در دیروز رخ داد خواهد بود.

ملاشاهی با بیان اینکه تا آواخر هفته آینده در استان بارندگی نداریم گفت: در اواخر شب پنجشنبه و روز جمعه، وزش بادها شمالی خواهد شد که این اتفاق منجر به کاهش محسوس دما خواهد شد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۲۵۷


ارسال