سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ,25 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
کارشناس پیش بینی اداره هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: آسمان همه شهرهای استان در روز جمعه ابری خواهد بود.
علی ملاشاهی، در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون، گفت: پدیده غالب جوی برای امشب و صبح فردا در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی استان، وزش باد شدید از سمت جنوب با سرعت 40 تا 60 کیلومتر برساعت خواهد بود.

وی افزود: این پدیده در نقاط مستعد به ویژه محورهای مواصلاتی زاهدان- بم و ایرانشهر- بم سبب بروز گرد و غبار و کاهش دید افقی نیز می شود.

کارشناس پیش بینی هواشناسی استان بیشینه دمای هوای زاهدان در 24 ساعت گذشته را 23 و کمینه آن را 2 درجه اعلام کرد و افزود: در شبانه روز آینده نیز بالاترین درجه دمای هوا در زاهدان 22 درجه سانتی گراد خواهد بود که این عدد در پایین ترین حالت به 12 درجه سانتی گراد خواهد رسید.

وی اذعان کرد: پیش بینی می شود از عصر فردا تا روز جمعه 21 دی، وزش بادهای سرد شمالی در نوار غربی استان سبب تشدید غبار در آسمان این مناطق شود.

ملاشاهی گفت: همچنین دمای هوا در نیمه شمالی استان در روزهای جمعه تا یکشنبه به صورت موقت با کاهش همراه خواهد بود.

وی اظهار کرد: دمای هوای زاهدان در روز شنبه نیز کاهش خواهد داشت، به طوری که کمینه دمای این شهر در بامداد شنبه به 4 درجه زیر صفر نیز خواهد رسید.

وی در پایان بیان کرد: از شب پنج شنبه تا صبح شنبه به دلیل وزش باد شدید در دریا و مناطق ساحلی، ارتفاع امواج به 1 الی یک و نیم متر خواهد رسید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۳۰۸


ارسال