يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ,29 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
در آیین افتتاحیه طرح گام های نهایی ریشه کنی فلج اطفال مطرح شد؛
واکسیناسیون بیش از ۳۹ هزار کودک سراوانی در طرح قطره فلج اطفال/ قرار گرفتن در زمره کشورهای توسعه یافته در شاخص های بهداشتی از افتخارات انقلاب
 
در طرح گام های نهایی ریشه کنی فلج اطفال در شهرستان سراوان ۳۹ هزار و ۴۴۷ کودک زیر پنج سال ایرانی و غیر ایرانی علیه این بیماری واکسینه می شوند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، صبح امروز آیین افتتاحیه طرح گام های نهایی ریشه کنی قطره فلج اطفال با حضور فرماندار سراوان، رئیس بیمارستان، رئیس مرکز بهداشت و جمعی از مسئولین در موسسه فرهنگی و هنری آبرنگ برگزار شد.
 
حمیدالله بزرگ زاده رئیس مرکز بهداشت سراوان با اشاره به لازمه مشارکت همه جانبه مردم و نهاد ها در سلامت و امور اجتماعی گفت: ۵۴۵ نفر در طرح ریشه کنی قطره فلج اطفال  شهرستان سراوان مشارکت دارند.
 
وی با توجه به همکاری و مشارکت ۱۷۰ داوطلب سلامت در این طرح، افزود: در طرح ریشه کنی قطره فلج اطفال ۳۹ هزار و ۴۴۷ هزار کودک زیر پنج سال به مدت چهار روز علیه بیماری فلج اطفال واکسینه می شوند.
 
رئیس مرکز بهداشت سراوان اضافه کرد: در طرح مذکور ۵۲ هزار و ۶۵۲  خانوار به صورت خانه به خانه توسط ۲۳۵ تیم بازدید می شوند که در این طرح ۳ هزار و ۵۱۵ کودک غیر ایرانی نیز علیه بیماری فلج اطفال واکسینه می شوند.
 
در ادامه درویش نارویی فرماندار سراوان با اشاره به اینکه در ماه بهمن شکوه انقلاب رقم خورد و کشور و نظام جاودانه شد،  گفت: همه باید در جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرکت و به پاس خون شهدا، جانبازان و ایثارگران، یاد و خاطره آن سالها را در ذهن ها تداعی کنیم.
 
وی افزود: افتخار می کنیم که یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران ارتقاء شاخص های بهداشتی است.
 
فرماندار سراوان ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حوزه بهداشت در سطح بسیار پایینی قرار داشتیم و بخش اعظم جامعه دچار بیماری های صعب العلاج بودند.
 
فرماندار سراوان انقلاب را هدیه الهی به مردم برشمرد که در همه بخش ها منشاء خدمات و دستاورد است و در ادامه خاطر نشان کرد: افتخار داریم در زمره کشورهای توسعه یافته در شاخص های بهداشتی قرار داریم که علت آن نیز توجه به امر سلامت و آموزش است‌‌.
 
وی در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه در همسایگی کشور پاکستان و افغانستان قرار داریم همه ساله طرح ریشه کنی بیماری فلج اطفال در سطح وسیعی در استان برگزار می شود.
 
لازم به ذکر است نوبت اول طرح ریشه کنی بیماری فلج اطفال از ۶ تا ۹ بهمن و مرحله دوم آن از چهارم تا هفتم اسفند ماه سال جاری در سراوان اجرایی می شود.
 
انتهای پیام/الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۹۵۹


ارسال