شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ,29 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۳
پوشش بیمه‌ای 100 درصد جمعیت روستانشینان،دستاوردهای انقلاب اسلامی
 
بیمه درمانی یکی از موثرترین اقدامات نظام اسلامی برای رفاه عمومی مردم است به گونه ای که هم اکنون 100 درصد از جمعیت روستانشینان سیستان وبلوچستان دارای دفترچه بیمه سلامت هستند.
به گزارش عصرهامون، یکی از موثرترین اقدامات نظام اسلامی برای رفاه عمومی مردم بیمه درمانی است. امروزه بیمه سلامت سالانه 1000 میلیارد تومان در بخش سلامت مردم سیستان وبلوچستان هزینه می کند که 95 درصد هزینه های درمان شهرنشینان و 90 درصد هزینه درمان روستانشینان تحت پوشش بیمه سلامت توسط دولت پرداخت می شود.

در این میان 70 درصد جمعیت استان در قالب پنج صندوق کارکنان دولت، روستاییان، بیمه همگانی، ایرانیان و سایر اقشار زیر چتر بیمه سلامت قرار دارند.

گفته می شود یک میلیون و 600 هزار نفر از بیمه شدگان روستائیان و عشایر هستند که دولت به صورت رایگان برای آنها دفترچه بیمه سلامت صادر کرده است.

هم اکنون 100 درصد روستاییان استان سیستان وبلوچستان دارای دفترچه بیمه سلامت هستند که 340 مرکز جامع سلامت روستایی به آنها خدمت رسانی می کند،همچنین در شهرها هم برای بیش از 350 هزار نفر از مردم محروم به صورت رایگان دفترچه بیمه سلامت همگانی صادر شده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۴۵۵


ارسال