جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ,15 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۸
مرگ مشکوک ۵ راس گاو در دلگان/ دام ها «خرمای» مسموم خورده اند
 
پنج راس گاو بر اثر خوردن خرمای در روستای احمدآباد گوروک بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان تلف شده اند.
به گزارش عصرهامون؛ داد محمد بامری یکی از اهالی بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ اظهار کرد: پنج راس گاو از اهالی روستاهای باغنیل و مند( دو راس گاو از نامبرده) بر اثر مصرف خرمای مسموم تلف شده اند.
وی مدعی است که خرماها آغشته به «سم» بوده اند.
مهدی میرشا رئیس اداره دامپزشکی دلگان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: دامپزشکی بخش جلگه چاه هاشم این شهرستان زیر نظر اداره دامپزشکی شهرستان ایرانشهر است.
فرامرز هاشمزهی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با تلف شدن پنج راس گاو در روستای احمدآباد گوروک بخش جلگه اظهار کرد: هنوز از تلف شدن گاو در منطقه احمدآباد آباد گوروک جلگه چاه هاشم دلگان به این اداره اطلاع رسانی نشده و در این خصوص تاکنون گزارشی هم ارسال نشده است. این مسئول ادامه داد: علت مرگ در دام هایی که خرما مصرف می کنند زیاد است، چون هسته خرما در معده دام انباشته و موجب انسداد معده می شود که در نتیجه دام می میرد.
این مسئول با بیان اینکه تلف شدن دام ها به دلیل مصرف خرما در گذشته هم سابقه داشته است، تصریح کرد: این امر غیر محتملی نیست و یکی از دلایل مرگ دام این مورد(مصرف خرما توسط دام) می تواند باشد.
وی خاطرنشان کرد: دام در هنگام خوردن کنترل شده نیست و به علت مصرف زیاد و تلنبار شدن هسته ها در معده، موجب مرگ گاو و یا هر دامی می شود. رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایرانشهر خاطرنشان کرد: با بررسی کارشناسی و دقیق لاشه گاوها، علت دقیق تلف شدن این دام ها مشخص خواهد شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۵۶۵


ارسال