جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح:
اقدام تروریستی زاهدان با انگیزه تلخ کردن شیرینی 22 بهمن بود/ دشمن سیلی محکمی خواهد خورد
 
معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح در جمع علمای شهرستان سراوان با اینکه راهپیمایی 22 بهمن دشمن را ذلیل کرد، گفت: حرکت تروریستی شامگاه روز گذشته در مسیر خاش_ زاهدان با انگیزه تلخ کردن شیرینی راهپیمایی 22 بهمن انجام شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ سومین همایش سالانه نقش علما، روحانیون و نخبگان در مقابله با جریانات تکفیری صبح امروز پنجشنبه 25 بهمن با حضور معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح در سالن ارشاد اسلامی شهرستان سراوان برگزار شد.

 سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه پدیده شوم تکفیر امروز یک خطر بزرگ برای جهان اسلام است، گفت: تکفیر تهدید همه جانبه دینی، اعتقادی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی برای  جهان اسلام و ایران اسلامی است.

 وی افزود: یکی از مسائلی که امروز دشمن جریان تکفیر را دستاویز خود برای رسیدن به اهداف شوم قرار داده، مقابله با دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی در طول چهل سال گذشته است.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: اگر ایران قبل از انقلاب را با اتفاقاتی که بعد از چهل سال در سطح ملی، منطقه و بین المللی رخ داده، مقایسه کنیم، انقلاب را به یک نردبان دو طرفه که قبل از انقلاب دشمن بر آخرین پله آن استوار بود و کشور مسلمان ایران حتی روی پله اول نبود، می توان مشاهده کرد که انقلاب اسلامی از یک طرف پله ها را پیمود و با طی کردن هر پله یک پله دشمن را از بالا به پایین سوق داد.

شکارچی با توجه به اینکه انقلاب اسلامی موازنه قدرت را به نفع جهان اسلام تغییر داده است، خاطر نشان کرد:  کلماتی که امروز ترامپ، نتانیاهو و نوکران حلقه به گوش آنان در عربستان و امارات به زبان می آورند، نگاه استکبار به کشور های جهان اسلام برای دوشیدن به مانند یک گاور بود که امروز علنی شده و بی شرمانه به زبان می آورند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران  در طول چهل سال برای مسلمانان عزت و اقتدار آفرید و از چاه ذلت به قله افتخار صعود داشت که طبیعی است دشمنی دشمن بیشتر شود.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: جریانات تکفیری و تروریستی با پول جهان اسلام، سرمایه مسلمین با تجهیز و پشتیبانی علیه اسلام به کارگیری می شدند که امروز به عنوان آخرین ابزار دشمن برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام به کار می روند.

شکارچی با بیان اینکه تکفیر یعنی انکار حقایق، پنهان کاری و متهم کردن مسلمان به کفر، تصریح کرد: هیچ انسان عاقلی چنین تفکری را قبول ندارد مگر اینکه خوی حیوانیت و وحشی گری به خوی انسانیت وی غلبه کند.

وی با توجه به اینکه امروز با پول مسلمانان در سرزمین مسلمانان، مسلمان ها به دست جریان تکفیر، به نفع جهان کفر و مشرکین عالم کشته می شوند، ادامه داد:  وظیفه علمای روشنفکر دینی، مسلمان و انقلابی است که مانع از پیوستن جوانان به این جریان شوند.

معاون فرهنگی ستادکل نیروهای مسلح خطر جریانات تکفیری در سه حوزه مسلمانان، اسلام و جهان بشریت را تهدید دانست و فعالیت در عرصه فرهنگی، سیاسی و نظامی را از فعالیت های جریان تکفیری عنوان کرد.
 
شکارچی با توجه به اینکه جریانات تکفیری از دامن وهابیت به وجود آمده است و افراطی گری را به عنوان یک حرکت جهادی به دست مسلمانان علیه مسلمان ترویج می دهد، را عرصه خطرناک برشمرد و خاطر نشان کرد: اگر علیه تفکر تکفیری اقدام نکنیم، جوانان را ازدست می دهیم.

وی اضافه کرد: در عرصه سیاسی جریان تکفیر اقدامات بسیار خطرناکی همچون تقویت رژیم پلید و خونخوار صهیونیست و سوق دادن نا امنی به داخل کشورهای اسلامی را انجام می دهد.

معاون فرهنگی ستادکل نیروهای مسلح افزود: در حوزه فرهنگی ترویج کج اندیشی و جهالت، تربیت مروجین در این حوزه، انحراف در اندیشه و تفکر، تحریف آیات نورانی قرآن و روایاتا نبی اکرم(ص)، تفرقه میان سنی و سنی، شیعه و شیعه و شیعه و سنی ایجاد می شود.

شکارچی  معرفی اسلام به عنوان دین خشن و افراطی در دنیا، غارت اموال مسلمین به نفع مستکبرین، متوقف کردن و به بیراهه بردن بیداری اسلامی برای از بین بردن طاغوت ها در کشورها، به انحراف بردن جوانان مسلمان از خط اسلام، ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیست، تحریف اسلام راستین، عقب ماندگی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، قتل و غارت کشورهای مسلمان را از پیامدهای جریان تکفیری عنوان کرد.

 وی با بیان اینکه راهپیمایی 22 بهمن دشمن را ذلیل کرد، گفت: حرکت تروریستی شامگاه روز گذشته در مسیر خاش_ زاهدان با انگیزه تلخ کردن شیرینی راهپیمایی 22 بهمن انجام شد که در 22 بهمن نتوانستند ایجاد نا امنی کنند.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه قطعا دشمن سیلی محکمی خواهد خورد، تصریح کرد: مردم غیور و مجاهد سیستان و بلوچستان تا کنون تو دهنی محکم به دشمن زده و خواهند زد.

شکارچی با بیان اینکه امروز شعار نمی دهیم، تصریح کرد: امروز دشمن به نفس افتاده، امروز آمریکایی ها باید پوتین رزمندگان ما را لیس بزنند، ما بخاطر توکل به خداوند متعال، آخرت گرا بودن و تکلیف محور و ولایت فقیه توانمند هستیم.

وی با اشاره به اینکه در هیچ موضوعی وابسته به هیچ کجا نیستیم، خاطر نشان کرد: امروز بسیاری از کشور های دنیا محتاج ما هستند و پشت ایران قدرتمند  سنگر می گیرند.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: دشمن چشم دیدن آبادانی استان سیستان و بلوچستان را ندارد و به همین دلیل دست به اقدامات تروریستی می زند.

شکارچی اصلی ترین حوزه برخورد و مقابله با جریان شوم و پدیده پلید تکفیری بر دوش علما در حوزه تفکر و اندیشه دانست چرا که دشمن نخواهد توانست برای قتل، غارت و چپاول معبر زند، مگر اینکه از معبر تفکر و اندیشه عبور کرده باشد.

وی اظهار کرد: باید گروهک ها را محدود، مسدود و سپس منهدم کرد، بخش بزرگ مقابله بر دوش علما است که مانع از پیوستن جوانان به گروهک های تروریستی همچون جیدش الظلم شد.
 

انتهای پیام/الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۷۹۴


ارسال