چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ,11 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
آیین احسان و نیکوکاری در مدرسه مهدیه سراوان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، جشن احسان و نیکوکاری صبح امروز چهارشنبه 15 اسفند با حضور امام جمعه شهرستان سراوان، فرمانده سپاه شهرستان، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، مدیر آموزش و پرورش، جمعی از مسئولین، فرهنگیان و دانش آموزان در مدرسه نمونه مهدیه برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان با ارزش ترین و بهترین عبادت هر انسان را انجام کار خیر و نیکو دانست و ادامه داد:  خداوند متعال به افرادی که در آشکار و خفا در حال انفاق هستند و دستگیر مستمندان، تهی دستان و مستضعفان هستند، ثواب می دهد.
وی اضافه کرد: پیامبر (ص)، ائمه اطهار (ع) و اهل بیت (ع) بیشترین وقت خود را در راه احسان و نیکوکاری قرار می داده اند.
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: ایوب دهواری مدیر آموزش و پرورش در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از وظایف مسلمانان احسان و نیکوکاری است، گفت: احسان و نیکوکاری به معنی انجام کارهای پسندیده است و از منظر قرآن به عنوان ابزاری برای تکامل بشری یاد می شود.
وی افزود: رحم، مهربانی و عطوفت به طور فطری و غریزی در وجود انسان نهادینه شده است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سراوان با بیان اینکه انسان موجودی است که به کار خیر گرایش دارد، خاطر نشان کرد: رهایی و نجات از عذاب الهی، استجابت دعا و در امان بودن از بلاهای زمینی و آسمانی از جمله ثمرات نیکو کار خیر است.
لازم به ذکر است به منظور روز احسان و نیکوکاری 90 جفت کفش و مبلغ 500 هزار تومان  از سوی سرهنگ پاسدار محمد پودینه فرمانده سپاه شهرستان سراوان جهت توزیع میان ایتام و نیازمندان اهدا شد.
 گفتی است هدایایی توسط دانش آموزان در دبستان سکینه مرادآباد، هدایایی به دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت اهدا شد.انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۵۵۷


ارسال