دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ,27 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد:
رگبار ملایم تا متوسط در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان از عصر فردا
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از عصر شنبه تا یک شنبه شب در نیمه شمالی استان رگبار رگبار ملایم تا متوسط و رعدوبرق پیش بینی می شود.
به گزارش عصرهامون، علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: از بعدازظهر شنبه تا یکشنبه شب در نیمه شمالی استان رگبار رگبار ملایم تا متوسط و رعدوبرق پیش بینی می شود که براین اساس، احتمال جاری شدن موقتی رواناب در این مناطق وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس نتایج بررسی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی توسط کارشناسان هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی، از خاش و ارتفاعات شمالی ایرانشهر و بزمان به سمت شمال سیستان و بلوچستان خواهد بود.

وی با اشاره به صدور اطلاعیه جوی شماره 44در روز گذشته، تصریح کرد: روز شنبه در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوب شرق استان وزش باد شدید با سرعت 50 تا 60 کیلومتر برساعت از سمت جنوب غرب پیش بینی می شود که در نقاط مستعد سبب خیزش گردوخاک خواهد شد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: شنبه شب و روز یکشنبه در شمال، مرز غربی و نیمه شرقی استان این وزش باد از سمت شمال انتظار می رود و علاوه بر گردوخاک سبب کاهش موقتی دما خواهد شد.

وی افزود: روزیکشنبه روی دریای عمان وزش بادشدید پیش بینی می شود و دریا مواج و متلاطم خواهد بود.

وی در پایان گفت: مردم می توانند با تماس با شماره 134، از آخرین وضعیت هوای سیستان و بلوچستان اطلاع کسب کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۶۰۴


ارسال