پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ,23 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
همزمان با آغاز طرح تردد نوروزی؛
فعالیت 59 اکیپ راهداری در جاده های سیستان و بلوچستان/ از آماده باش 513 نیرو تا وجود 29 مجتمع خدمات رفاهی بین راهی
 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: طرح تردد نوروزی با مشارکت 513 نیروی راهداری و در قالب فعالیت 59 اکیپ ثابت و سیار در بیش از پنج هزار 200 کیلومتر از جاده های شمال و مرکز این استان اجرایی می شود.
علی خانقائی در گفت وگو با خبرنگا عصرهامون، ضمن آرزوی سالی خوب و پر بار برای شهروندان و مسافران نوروزی اظهار کرد: طرح تردد نوروزی از 25 اسفندماه جاری  تا روز 17 فروردین ماه 98  به مدت 22 روز در استان اجرایی می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را تردد روان، ایمن و بدون حادثه کاربران جاده در ایام سال نو عنوان کرد و گفت: به منظور آماده سازی جاده های حوزه استحفاظی این اداره کل جهت تردد نوروزی، اقداماتی نظیر خط کشی محورها، لکه گیری و ترمیم روکش آسفالت، تعویض و نصب تابلو ها و علائم ایمنی و اطلاعاتی لازم و آشکارسازی نقاط پر تصادف انجام شده است.

به گفته این مسئول، مسافران متردد در جاده های نیمه شمالی استان ضمن امکان تماس با تلفن گویای 141 جهت کسب اطلاعات مورد نیاز خود، همچنین می توانند از طریق تماس با تلفن 3141، در خصوص موارد مرتبط با تردد در جاده از جمله وضعیت راه ها و علائم ایمنی نصب شده در آن، با ما در ارتباط باشند.

وی گفت: هماهنگي لازم با كليه ارگان های ذیربط و همچنین تشکل های صنفی بخش حمل و نقل عمومی مسافری استان جهت تردد ایمن کاروان راهیان نور، جلوگیری از فعالیت سواری های مسافربر شخصی در راه های برون شهری و ارائه بهینه خدمات به مسافران عزیز در این ایام، صورت پذيرفته است. 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ادامه داد: در طول اجرای این طرح، بیش از 1000 دستگاه اتوبوس بین شهری و بیش از 700 دستگاه سواری بین شهری جهت ارائه خدمات به مسافران نوروزی تجهیز شده اند و کلیه مراکز مکانیزه معاینه فنی سنگین از ساعت 7 صبح تا 10 شب فعال می باشند.

خانقایی افزود: برای نظارت دقیق بر فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری، اقداماتی نظیر کنترل های محسوس و نامحسوس جاده ای، کنترل از طریق سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) و افزایش نظارت بر عملکرد مدیران فنی شرکت های حمل و نقل مسافری، مورد توجه قرار گرفته است، ضمن اینکه پیش بینی وسایل نقلیه رزرو در شرکت ها و موسسات مسافربری برای جایگزین نمودن وسایل نقلیه مناسب به جای وسایل نقلیه دارای عیب و نقص فنی در راه مانده و یا حادثه دیده معمول شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: با در نظر گرفتن حجم تردد جاده ای در ایام تعطیلات سال نو، تعداد 29 مجتمع خدمات رفاهی بین راهی و 16 باب راهدارخانه، تحت نظارت دقیق این اداره کل آماده ارائه خدمات به مسافران عزیز نوروزی می باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۶۳۰


ارسال