شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ,29 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۰
خطر جان مردم سراوان را تهدید می کند/ تخلفی آشکار در تأسیسات گاز مایع
 
علی رغم ممنوع بودن توزیع سیلندر گاز درب تأسیسات، باز هم شرکت های توزیع در شهرستان سراوان اقدام به توزیع گاز مقابل درب تأسیسات کردند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، علی رغم اینکه توزیع سیلندر گاز درب شرکت ها ممنوع است اما در روزهای اخیر و نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مردم شهرستان سراوان ساعت ها در صف دریافت سیلندر گاز به انتظار می نشینند که در اثر یک سهل انگاری امکان وقوع انفجار و به خطر افتادن جان شهروندان وجود دارد‌.
 
اغلب صف های دریافت سیلندر گاز از ساعت سه نیمه شب آغاز و تا ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه روز بعد ادامه دارد که با پایان یافتن سهمیه روزانه هر یک از شرکت های گاز در این شهرستان پایان می یابد.
 
علی رغم اینکه مردم شهرستان سراوان ساعات طولانی را در صف هستند، اما شنیده می شود که برخی از شرکت ها در برخی از ساعات شب اقدام به توزیع سیلندر گاز به افراد خاص در برخی از مناطق شهر هستند که این موضوع گلایمندی مردم را به دنبال داشته است.
 
 
از دیگر گلایمندی شهروندان به مشکلات گاز مایع در شهرستان، تفاوت قیمت سیلندر گاز شرکت ها می باشد که برخی از تأسیسات گاز مایع درب منزل سیلندر گاز را با قیمت هفت هزار و ۵۰۰ تومان و برخی تأسیسات درب شرکت با قیمت هشت هزار تومان توزیع می کنند.
 
رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون، با بیان اینکه توزیع سیلند گاز درب تأسیسات گاز مایع ممنوع است، تصریح کرد: قیمت تعیین شده بر اساس توزیع درب منزل است اما مردم به ناچارمجبور به مراجعه درب تأسیسات هستند.
 
طاهری گفت: زمانی که اختلاف قیمت در بازار وجود داشته باشد عده ای سودجو، سیلندرگاز را با قیمت بالاتر به فروش می رسانند.
 
شه بخش مدیر عامل شرکت پرسی گاز سیستان و بلوچستان در گفت و گو با برخی از رسانه ها گفت: قیمت هر سیلندر گاز 6 هزار و 300 تومان است اما عده ای سودجو بازار کاذبی ایجاد و بر اساس شایعات قیمت تعیین می کنند که باید جلو آنان گرفته شود؛ در این زمینه علاوه بر اینکه به هر خانواده دو سیلندر گاز بیشتر عرضه نمی شود، ماشین های حمل سیلندر گاز هم حق فروش سیلندر به مغازه داران را ندارند اما مشاهده می شود که برخی از دست فروشان با اعضای خانواده خود برای دریافت سیلندر در صف گاز حاضر می شوند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۹۰۳


ارسال