دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده مردم ایرانشهر گفت: اگر چرخ های تولید داخل به کار افتد، بسیاری از مشکلات معیشتی مردم حل و سامان بهتری به خود خواهد گرفت.
به گزارش عصرهامون؛ محمد نعیم امینی فرد در گفت و گو با شستون، ضمن تبریک سال جدید به مردم شریف ایران و با آرزوی سالی توأم با موفقیت و شادکامی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در ارتباط با رونق و تولید به درستی با توجه به تحلیل های اقتصادی که در حال حاضر در جامعه وجود دارد، شعار سال را رونق اقتصادی معرفی کرده اند.

 وی افزود: از سوی دیگر مهم ترین معضلی که در حال حاضر با آن روبه رو هستیم، مسئله رونق و تولید است که اگر چرخ های تولید به کار افتد حتما مسائل معیشتی مردم سامان بهتری به خود خواهد گرفت.

 نماینده مردم ایرانشهر اضافه کرد: با رونق تولید، ارزش پول ملی که سال گذشته به طور قابل توجه از ارزش آن کاسته شد، رفع خواهد شد.

امینی با فرد با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب فرموده اند که شعار سال گذشته به طور کامل عملی نشده است، خاطر نشان کرد: اقتصاد ایران در سال گذشته دچار شوک های شدیدی از جمله خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های ناجوانمردانه شد که این عوامل موجب شد علاوه بر مشکلات ساختاری، مشکلات زیادی از جمله کاهش ارزش پول ملی و فشار بر  طبقات اجتماعی وارد شود.

وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: طبقات متوسط جامعه به طبقات و  دهک های پایین تر جامعه سقوط کردند و از طرف دیگر دهک های پایینی جامعه از جمله کارمندان، کارگران و دیگر افراد که دارای حقوق ثابت بوده اند، تحت فشار های شدیدی قرار گرفتند، که به شدت از تکان های اقتصادی رنج بردند.

نماینده مردم ایرانشهر تصریح کرد: علی رغم اینکه مبلغ قابل توجهی به ارزش 14 میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی در نظر گرفته شده بود، ولی از این مزیت استفاده درست انجام نشد و این مزیت به طور قابل توجهی نصیب دلالان شد.

امینی فرد ضمن انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی، اذعان کرد: تأمین مایحتاج غذایی مردم بر عهده وزارت کشاورزی با همکاری صنعت، معدن و تجارت است که به شدت  عملکرد ضعیفی در این راستا داشت به گونه ای که شاهد افزایش قیمت گوشت قرمز تا 140 هزار تومان در جامعه بودیم.

وی با اشاره به عدم تدبیر مناسب در حوزه اقتصادی در دولت، اضافه کرد: مجلس باید در  ارتباط با وزارت خانه هایی که چنین اعمال کرده اند تصمیم قاطع بگیرد.

نماینده مردم ایرانشهر با اشاره به اینکه در راستای حمایت و تقویب از کالای داخلی به اندازه کافی قانون تصویب شده است، تصریح کرد: سال گذشته قانون رفع موانع تولید در مجلس تصویب شد که به لحاظ  قانونی منع وجود ندارد بلکه قانون های مزاحم مشکلاتی را برای تولید کنندگان به وجود آورده اند.

امینی فرد ادامه داد: آیین نامه هایی که به صورت متناقض وزارت خانه ها تهیه کرده اند که شکل مجرای قانونی به خود گرفته اند برای تولید کنندگان مشکلاتی را به وجود آورده اند، اما این موارد قانون نیستند.

وی خاطر نشان کرد: به طور مثال برای حمایت از تولید ملی خلاء قانونی وجود ندارد ولی باید دقت شود که نیاز به سرمایه گاری های عظیم در قسمت های مختلف برای تولید داخل داریم.

نماینده مردم ایرانشهر با توجه به شرایط  سیاسی که در حال حاضر به وجود آمده و وجود اشکال داد و ستد ها و  تراکنش های مالی و شکست اعتبار، گفت: قسمت عمده مشکلات اقتصادی مربوط به روابط خارجی و قسمت دیگر مربوط به ساختار داخل است که در ارتباط با مسائل سیاست خارجی باید تصمیم جدی بر چگونگی کار گرفته شود که از این جهت تصمیم های بزرگ هزینه هایی را نیز در بر خواهد داشت.

 امینی فرد در تکمیل مطلب فوق، تصریح کرد: ارکان نظام و دولت باید تصمیات بزرگ نظام را بگیرند که مجلس در این میان دارای نقش مهمی است، مشکل عمده در ساختار داخلی عدم سرمایه گذاری بزرگ است که باتوجه به اینکه فروش نفت کاهش یافته، سرمایه گذاری در فعالیت های عمرانی از دولت سلب شده، باید فضایی ایجاد شود که سرمایه گذاری بخش خصوصی ورود جدی داشته باشند به خصوص در ارتباط با عدم تصدی گری و اجرایی کردن اصل 44 قانون اساسی در ارتباط با ایجاد یک شرایط رقابتی در اقتصاد مهم ترین کارهایی است که برای رونق تولید می توان انجام داد.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۰۲۹


ارسال
محمدرضا کیانفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ۱۶:۴۹
حسن روحانی رئیس جمهور گفت: امیدوارم سال جدید سال عبور از شرایط سخت فعلی باشد.

آقای روحانی،
شرایط سخت فعلی بگونه‌ای نیست که با امیدواری و آرزومندی بتوان از آن عبور کرد بلکه فقط با همفکری و همکاری و مشارکت 82 میلیون هموطن میسر است....؟؟