سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ,22 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳
70 درصد بارش های یکسال زراعی سیستان و بلوچستان دریافت شد
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با فعالیت سامانه های بارش قوی در استان تا کنون حدود 70 درصد بارش های یک سال زراعی استان دریافت شده است.
به گزارش عصرهامون، محسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: تا پیش از فعالیت سامانه بارشی جدید حدود 80 میلی متر باران در استان باریده که نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته اما میزان بارندگی ها حدود 19 میلی متر کمتر از نرمال بوده است.

وی در ادامه به سامانه بارشی فعال در استان اشاره کرد و با تأکید بر قوی بودن آن، نسبت به جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه های محلی هشدار داد.

حیدری با اشاره به وقوع بارش سنگین باران در اکثر نقاط استان، به خطر وقوع سیلاب و طغیان رودخانه های محلی پرداخت و گفت: توصیه می شود شهروندان استان از ترددهای غیر ضروری در زمان فعالیت سامانه بارشی خودداری کنند و در این مدت در مسیر رودها قرار نگیرند و همچنین از محل‌های آبگیر و رودخانه‌های فصلی دوری بجویند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از مردم خواست اطلاعات هواشناسی را از مبادی رسمی پیگیری کنند چراکه گاهی مشاهده می شود اطلاعات نادرست و ناقصی در فضای مجازی دست به دست می شود.

حیدری تصریح کرد: توصیه اکید می شود مردم سیستان و بلوچستان اطلاعات دقیق مربوط به آخرین وضعیت سامانه بارشی استان را از طریق سایت اداره کل هواشناسی استان یا رسانه های رسمی کشور دنبال کنند.

وی در بخش دیگری به وضعیت جوی پیش روی سواحل استان اشاره و عنوان کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه در سواحل و روی دریا رگبار متوسط تا سنگین و رعدوبرق پیش بینی می شود که با توجه به وزش باد شدید در این منطقه، دریای عمان متلاطم و توفانی پیش بینی می شود. همچنین ارتفاع موج به حدود1.5 و 2.5 گاهی بیش از آن نیز خواهد رسید، از این رو شرایط برای فعالیت های دریایی و شنا طی در سواحل مناسب نیست.

حیدری اضافه کرد: انتظار می رود با فعالیت سامانه بارشی جدید، بخش قابل توجهی از کسری بارندگی های استان تأمین شود و به شرایط نرمال و بیش از نرمال برسد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۵۵۸


ارسال