دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ,16 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷
در گردهمایی علمای شهرستان های سراوان، سیب وسوران و مهرستان مطرح شد؛
رشد چشمگیر مساجد و مراکز دینی پس از پیروزی انقلاب اسلامی/ یهود و صهیونیست بزرگ ترین دشمنان مسلمانان هستند
 
بیست و سومین گردهمایی ائمه جمعه و جماعت، مدیران و مدرسین حوزه های علمیه اهل سنت در شهرستان سراوان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل ازشستون؛ بیست و سومین گردهمایی علمای شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان با حضور حجت الاسلام شیخ مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان صبح امروز سه شنبه 27 فروردین در سالن آمفی تئاتر سراوان برگزار شد.

حجت الاسلام شیخ محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در جمع علما، ائمه جمعه و جماعات و مدیران و مدرسین حوزه های علمیه اهل سنت شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان گفت: بعد از انقلاب اسلامی ایران مراکز دینی و مساجد به طور چشمگیری گسترش یافته که باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد.

 وی افزود: در جهت انجام رسالت الهی که بر عهده داریم باید در جهت فهم صحیح اسلام، معراف قرآنی و سنت شریف نبوی بدون افراط و تفریط تلاش کنیم چرا که بسیار مهم است که حقیقت اسلام را درک کنیم، حقیقت قرآن را بیابیم و اسلام واقعی و درست را تلقی و درک کنیم.

 نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در ادامه  با توجه به اینکه  باید در جهت تبلیغ معارف دینی تلاش کنیم، خاطر نشان کرد: نقشه، توطئه و دسیسه دشمن را بشناسیم و ایجاد تفرقه میان مذاهب یکی از توطئه های استکبار جهانی و صهیونیست بین المللی است را برای مردم بازگو و روشنگری کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه مرحوم مولوی عبدالعزیز ساداتی و مرحوم مولوی حسین پور محور وحدت در این منطقه بوده اند، اظهار کرد: علما، نخبگان، فرهیختگان، ریش سفیدان و معتمدین منطقه سراوان انسان های انقلابی و وحدت آفرین هستند.

 وی افزود: این خطه از کشور مردمانی ولایت مدار، مرزدار، صاحب بصیرت، دشمن شناس و ولایی دارد که دین و انقلاب را به خوبی درک کرده اند و دشمنان انقلاب و اسلام را شناخته اند.

 امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد:  مردم سراوان بزرگ به خوبی در مرزهای فکری، معنوی و فیزیکی مرزداری کرده اند و با تلاش، آگاهی، بیداری و دشمن شناسی اثرگذاری بیشتری در منزوی کردن دشمن داشته اند.

 مولوی سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان نیز در این گردهمایی با اشاره به اینکه بزرگ ترین دشمن مسلمانان یهود و صهیونیست است، گفت:  امروزه دشمن بر خلاف قوانین و موازین بین المللی نیروی مردمی سپاه پاسداران که برگرفته از خود مردم است، را تروریست اعلام کرد.

 وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: سپاه پاسداران نیروی بسیار مهم، بزرگ و انقلابی کشور است و ما در کنار سپاه خواهیم ماند.

امام جمعه اهل سنت سراوان با اشاره به اینکه مقابل تهاجم فرهنگی دشمن قرار داریم، خاطر نشان کرد: در شهرستان سراوان شورای عالی علما با همگاهی و همراهی با نظام و انقلاب در راستای وحدت گام برداشته است که وحدت خود نعمت بزرگی برای جامعه است.

مولوی ساداتی اذعان کدر: مردم این منطقه از بیکاری رنج می برند و به نظر می رسد که سراوان بیشترین بیکاری را دارد که در همین راستا نیازمندیم همچنان که در گذشته گذرهای مرزی برای امرار معاش مردم باز بوده، باز شود و این فرصت در اختیار مردم قرار گیرد.

درویش نارویی فرماندار سراوان  با اشاره به اینکه شهرستان سراوان در چندین شاخص در استان سیستان و بلوچستان جزء برترین ها قرار دارد، اظهار کرد: از سال 92 تا کنون شهرستان سروان در رتبه های قبولی دانشگاه جزو برترین ها بوده به گونه ای که امروز این شهرستان به عنوان پایلوت و الگوی آموزشی در استان قرار گرفته است.

 وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان نیز رشد چشمگیری داشته ایم به گونه که از چهار متخصص در سال 93 به حدود چهل متخصص در سال جاری رسیده ایم که در حال ارائه خدمت به مردم در بیمارستان هستند.

 فرماندار سراوان ادامه داد: همچنین در حوزه آب و مدیریت آب با توجه به زیرساخت های موجود، بالاترین منابع ملی و استانی در قالب طرح هایی همچون مجتمع های آب رسانی و سد به شهرستان اختصاص یافته است.

نارویی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران و نهاد های راهبردی بستری را در مرز فراهم کرده اند، که روزانه بیش از 3 هزار خودرو در مرز سراوان تردد دارند.انتهای پیام/الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۶۶۸


ارسال