پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ,22 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱
دمای هوای ۱۸ شهر سیستان و بلوچستان کاهش یافت
 
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بامداد امروز دمای هوای زاهدان و ۱۷ شهر سیستان و بلوچستان کاهش یافت.
به گزارش عصرهامون، محمود دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، با بیان اینکه بامداد امروز دمای زاهدان 10 درجه نسبت به روز گذشته کاهش یافت و به 9 درجه سلسیوس رسید، افزود: همان طور که انتظار می رفت، با نفوذ توده هوای سرد شمالی به استان دمای هوای اکثر نواحی استان کاهش یافت به طوری که بامداد امروز کمینه دمای 18 شهر استان با روند کاهشی مواجه شد.

وی افزود: بیشترین کاهش دمای رخ داده به ترتیب مربوط به شهرهای میرجاوه، زاهدان و خاش است که دمای این شهرها نسبت به‌روز گذشته به ترتیب 10.7، 10.6 و 6.5 درجه سلسیوس کاهش یافته است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به تداوم فعالیت جریانات شمالی در استان، انتظار می رود بامداد فردا نیز شرایط دمایی مشابهی در استان رقم بخورد.

دیانتی در ادامه به آخرین وضعیت وزش بادهای شمالی در استان اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین گزارش دریافتی از ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل (ساعت 11:30) از میزان غلظت ذرات غبار در هوای این شهر کاسته شده اما وزش باد با سرعت 68 کیلومتر بر ساعت در آن ادامه دارد.

وی تصریح کرد: بر اساس خروجی مدل های پیش یابی همچنان وزش باد متوسط تا شدید تا اواسط هفته آینده در شمال و نوار شرقی سیستان و بلوچستان جریان خواهد داشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۹۴۲


ارسال